İran Ayetullah Hamanei: Birçok Arap Lideri Kafirlerin Yolunu İzliyorID:42686
Yayınlanma:
15 Nis 19

İslam Devrimi Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran’ın Başkenti Tahran’da düzenlenen ‘Uluslararası Kur’an-ı Kerim Yarışması’na katılan yarışmacılar ile bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim’in önemine değinen Devrim Lideri, “Hiç şüphesiz Kur’an-ı Kerim, insanın saadet ve mutluluğunu amaçlayan bir kitaptır. Kuran yalnızca ahiret için değil, aynı zamanda dünya için de mutluluk sunar.” dedi.

Kuran-ı Kerim’in hayatta paratik bir şekilde uygulanması gerektiğini vurgulayan Devrim Lideri, Fetih suresinin 29. ayetini hatırlatarak, şunları sölyedi:

“İslam ümmeti arasında Kur’an’ın uygulanmaması bir veya iki örnekle sınırlı değil. Kur’an, Müslümanlar için ‘Onunla beraber olanlar da kâfirlere karşı sert, kendi aralarında merhametlidirler’ tavsiyesinde bulunuyor. Bazılarımız ‘kâfirlere karşı sert’ konusunu unutuyor ve bir kenara bırakıyoruz. Örneğin İslam ülkelerinde ABD ve Siyonistlerle işbirliği yapanlar, Filistin’de dökülen kanı hiçe sayarak onların haklarını mahvettiler. Bu kişiler ‘kâfirlere karşı sert’ konusunu unutup kafilerin uşağı olmuşlar. Şu anda birçok Arap lideri bu yolu izliyor.”