Suriye Suriye'de SDG aleyhinde gösteriler sürüyorID:43134
Yayınlanma:
27 Nis 19

Suriye'nin Deyrezzor vilayetinin doğu sakinleri 3. gününde de ABD'nin güdümündeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG) aleyhinde protesto eylemi düzenlediler.

Fars Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, Deyrezzor'un doğusundaki el Basire sakinleri dün de protesto eylemi düzenleyerek SDG güçlerinin bu bölgeden çıkarılmasını istediler.

SDG güçleri ile siviller arasında Zaman köyünde çıkan çatışmalarda 3 sivil hayatını kaybetti.

Bu arada, SANA muhabiri Suriye ordu birliklerinin bugün İdlib kırsalının güneydoğusu Abidin Beldesi kenarlarından civardaki bölgelere saldırılarda bulunan Nusra Cephesinin yuva, siper ve hareketlenmelerini top ve füzelerle imha ettiklerini aktardı.

Muhabir, Ordu birliklerinin titiz operasyonları neticesinde geneli Türkiye sınırları üzerinden giren yabancı teröristlerden oluşan radikal terör örgüte ait araç ve yuvaların içlerinde bulunan teröristlerin, silahlarıyla birlikte imha edildiklerini belirtti.

Suriye birlikleri Hama kırsalının kuzeyi Hasraya ve Kfarzeyta Beldeleri kenarlarında da yine civar bölgelere saldıran Nusra Cephesi mevkilerini yoğun top ateşine tuttuklarını ifade eden muhabir; teröristlerin saldırılarında kullandıkları füze rampaları ve havan toplarının terörist ekiplerle birlikte imha edildiklerini aktardı.

Bu arada, Suriye BM Daimi Temsilcisi Beşşar Caferi, Nur Sultan'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Suriye topraklarından işgal ettiği alanın işgal rejimi İsrail'in işgal ettiği topraklardan daha fazla olduğunu belirtti.