Suriye Suriye ordusu, İdlib ve Hama'da teröristlerinin mevzilerini bombaladıID:43303
Yayınlanma:
04 May 19

Suriye savaş uçakları, İdlib ve Hama kırsalında Nusra Cephesi teröristlerinin mevzilerini yoğun şekilde bombalayarak, teröristleri ağır hasara uğrattılar.

SANA’nın Hama muhabiri ordu birliklerinin bugün Hama kırsalının kuzeybatısı Kfarnabbuda ve Imkıyye beldelerinde, civardaki bölgelere saldıran Nusra Cephesinin mevki ve hareketlenmelerini yoğun ateşe tuttuklarını belirtti. Nitelikli operasyonlarda radikal terör örgütüne tabi birçok teröristin araç, yuva ve silahlarıyla etkisiz hale getirildiklerini ifade eden muhabir; ordu birliklerinin bölgede ülke toprakları ve sivillerin güvenliğini koruduklarının altını çizdi.
 
Diğer yandan muhabir Suriye ordu birliklerinin İdlib kırsalında da ihlallerde bulunan teröristlere karşı operasyonlarını sürdürdüklerini ifade ederken Has, Saffuhin, Ehsim ve Canudiye beldelerinde Nusra Cephesinin yuva ve araçlarını füze ve toplarla yoğun ateşe tuttuklarını belirtti. Söz konusu nitelikli operasyonlarda birçok teröristin yanı sıra kullandıkları zırhlı araçlar ve cephanelerin imha edildiği de belirtildi.