Gündem NATO Genel Sekreteri Hatay’a niçin geldi?ID:43587
Yayınlanma:
12 May 19

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Hatay ziyareti için "Yetkililerden açıklama bekliyoruz" dedi.

Saadet Partisi Hatay İl Teşkilatı, geleneksel olarak düzenlediği iftar programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı’nın Antakya’da düzenlediği iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, niçin Hatay’a geldi? Yetkililerden açıklama bekliyoruz” dedi.

Saadet Partisi Hatay İl Teşkilatı, geleneksel olarak düzenlediği iftar programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı’nın Antakya’da özel bir otelde düzenlediği iftar programına Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Garip Siper, Radyo ve Televizyoncular Derneği Başkanı Nihat Mazmanoğlu, Saadet Partisi Hatay İl Müfettişi Hamza Çalışkan ve basın temsilcileri katıldı. 

“NATO, İŞGAL VE YIKIMLA ANILAN BİR KURULUŞTUR”

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, iftar sonrası yaptığı konuşmada NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Hatay’a ziyaretine ve birtakım temaslarda bulunmasına da tepki gösterdi. Doç. Dr. Çalışkan, “NATO askeri bir kuruluştur. NATO’nun kurulduğu günden bugüne sadece işgal ve yıkım için var olduğu açıktır. Bölgemizdeki varlığı ise en başından itibaren bizlere rahatsızlık, coğrafyamıza sadece kan ve kaos geçirmiştir. Ülkemiz bir NATO müttefiki olabilir fakat savaş ve işgallerle anılan bir kurumun en üst düzey temsilcisinin ilimize gelip kurumlarımızı didik didik incelemesi, basına kapalı 2 saat gizli görüşmeler yapılmasını bizler sakıncalı, üzücü ve çekinceli buluyoruz” diye konuştu.

ZİYARETLE İLGİLİ HİÇBİR RESMİ AÇIKLAMA YOK!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in ziyaretiyle ilgili bilginin kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini dile getiren Necmettin Çalışkan, “NATO genel sekreterinin ilimize ziyaretiyle ilgili de hiçbir merciden tatmin edici açıklama yapılmamıştır. Hâlâ neden geldiğini bilmiyoruz. Hatay’a yoğun olarak ziyaret etmelerini anlayabilmiş değiliz. İlimize gelip orada 3-4 gün kalabiliyorlarsa buradaki soru işaretlerini irdelemek hepimizin vatandaşlık hakkıdır. Dolayısıyla yöneticilerin kamuoyuna doyurucu teskin edici bilgiler vermesi gerekir” şeklinde konuştu.