Politika Meral Akşener: Sandığa gitmeyen Ak Partilileri tek tek arayacaksınızID:43781
Yayınlanma:
18 May 19

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul seçimleriyle ilgili, "CHP'li seçmenin sandığa gitmesini hep beraber sağlayacaksınız. Sandığa gitmeyen AK Parti seçmenini de tek tek arayacaksınız" dedi.

İftar programında konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geride bırakılan yerel seçimlerde hiç kırıcı söz söylemediklerini, vatandaşlardan da bunu istediklerini, hangi partiyi desteklerlerse desteklesinler seçimin bir hizmet yarışı olduğunu unutmadan dostluk ve arkadaşlıkların bozulmaması gerektiğini söylediklerini aktardı.  

Ülkenin sorunları varken İstanbul'da yapılacak seçimlere kilitlendiğini belirten Akşener, herkesin İstanbul'da yapılacak seçimleri kendisine sorduğunu, herkese Ekrem İmamoğlu'nun kazanacağını ilettiğini dile getirdi.  

Ülkede ekonomik krizin yaşandığını savunan Akşener, hükümetin dış politikalarını S-400 füzeleri üzerinden eleştirdi. 

CHP’li seçmenin sandığa gitmesini sağlayacaksınız
Akşener, "İstanbul'da ilçe ilçe yaptırdığımız bir çalışmada 2 milyon 780 bin civarında CHP seçmeni gibi görünüyor sandığa gitmemiş. 3 milyon 700 bine yakında AK Parti'den seçmen gitmemiş. CHP'li seçmenin sandığa gitmesini hep beraber sağlayacaksınız. 3 milyon 700 bin civarındaki AK Parti seçmenini de tek tek arayacaksınız. Kapıların zillerini çalıp oylarına talip olduğunuzu söyleyeceksiniz." diye konuştu. 

Çirkin dilin devam edeceği anlaşılıyor
Yenilenecek seçimlerde çok çirkin bir dilin devam edeceğinin anlaşıldığını iddia eden Akşener, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun ifadelerini hatırlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanı görevden alması yada istifa etmesini sağlaması gerektiğini belirtti. 

Bu insanların kendilerine çeki düzen vermedikleri sürece gelecek ramazan ayında çok daha farklı şeyler konuşuyor olacaklarının altını çizen Akşener, salondakilerden kardeşliklerini, komşuluklarını, dostluklarını bozmamalarını istedi.