Suriye Suriye ordusundan en'Nusra Cephesin'ne darbeID:44123
Yayınlanma:
30 May 19

Suriye ordu birlikleri dün Hama kırsalının kuzeyi ve İdlib kırsalının güneyinde terör örgütü Nusra Cephesinin toplantı merkezlerine karşı topçu saldırıları düzenledi.

SANA’nın Hama muhabiri, ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyinde sivil yerleşim alanları ve askeri noktalara saldırılarda bulunan Nusra Cephesine bağlı teröristlerin araç, siper, yuva ve hareketlenmelerini yoğun ateşe tuttuklarını aktardı.

SANA muhabiri, ordu güçlerinin İdlib'in güneyindeki  Kfarsecna ve kuzeyinde yer alan Bare beldesinde Nusra Cephesi ve müttefiklerinin merkezlerinin imha edildiklerini bildirirken çok sayıda teröristin de öldürüldüğü veya yaralandığını bildirdi.

Bu arada Rusya dışişleri bakan yardımcısı Sergey Vershinin, dün Suriye konulu Güvenlik Konseyi oturumunda yaptığı açıklamada, İdlib'in yüzde 99'unun teröristlerin işgalinde olduğunu belirterek, teröristlerin 'Gerilimi Azaltma Bölgesi'nden  diğer bölgelere saldırı amaçlı yararlandığını söyledi.

Bu arada Suriye ordusunun İdlib'de teröristlerin varlığına karşı mücadelesi Amerika'nın liderliğindeki batı koalisyonu ve bölgedeki işbirlikçilerinin kaygısı ve rahatsızlığına neden oluyor.