Yemen Ensarullah'tan Suudi Arabistan'a tepkiID:44281
Yayınlanma:
02 Haz 19

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdüsselam, Suudi Arabistan'ın bölgedeki gerginliği arttırmaya çalıştığını belirterek, Arap ülkelerinin Yemen'deki olaylar karşısındaki sessizliğini eleştirdi.

El Naşra sitesinin aktardığı habere göre, Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdüsselam, “Suudi Arabistan, bölgedeki gerginliği daha da arttırıyor” dedi.
Abdüsselam ayrıca bölgedeki krizin Suudi Arabistan tarafından daha karmaşık bir hale gelmesine rağmen Riyad yönetiminin bu krizin çözülmesi için İslam ve Arap ülkelerinin herhangi bir arabuluculuk teklifini kabul etmediğini söyledi.
Arap ülkelerinin Yemen ve bölgedeki sorunların farkında olduğunu belirten Ensarullah Hareketi Sözcüsü, söz konusu ülkelerin Yemen'deki gelişmelerin karşısında sessiz bir tutum sergilemesini eleştirdi.
Öte yandan, Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan’ın Yemen halkına karşı işlediği cinayetleri örtbas etmek amacıyla İslam ve Arap ülkelerini bir araya topladığını duyurdu.
El Ahd kanalında yer alan habere göre, Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Dışişleri Bakanlığı bir bildiri yayınlayarak, Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde düzenlenen ve 21 Arap ülkesi liderinin katıldığı olağanüstü zirvelere tepki gösterdi.
Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Dışişleri Bakanlığı yayınladığı bildiride Suudi Arabistan’ın Yemen halkına karşı işlediği cinayetleri örtbas etmek amacıyla İslam ve Arap ülkelerini bir araya topladığını açıkladı.
Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ayrıca “Mekke zirvesinde, Yemen halkına karşı işlenen suçlar ve bu ülkenin dünyadaki en kötü insani krizlerle karşı karşıya olduğundan söz edilmemiştir” ifadelerinde yer verildi./