Yemen Ensarullah sözcüsü: Saldırgan suudi rejiminin cinayetleri sürüyorID:44394
Yayınlanma:
06 Haz 19

Yemen Ensarullah hareketi sözcüsü yaptığı açıklamada, İslam dünyasının Ramazan bayramını kutladığı şu günlerde bile, saldırgan Suudi koalisyonun masum Yemen halkına yönelik cinayetlerinin hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Fars haber ajansının verdiği habere göre, Muhammed Abdussalem dün twitter hesabından yazdığı mesajda,  ''Saldırgan Suudi rejimi sözkonusu girişimleriyle cinayetkar ve cani çehresini  bir kez daha tüm dünyaya göstermiş oldu" ifadelerini kullandı.

Ensarullah sözcüsü açıklamasında ayrıca; saldırgan Suudi güçlerinin Ramazan bayramında Yemen'in güneyindeki El Zale bölgesine yönelik saldırılarında üç Yemenlinin hayatını kaybettiği, Hecce ilinin Ebs bölgesindeki bir başka cinayetlerinde ise durumları bazılarının durumları ağır olmak üzere  7 kadın ve çocuğun yaralandığını belirtti.

Bilindiği gibi Suudi Arabistan mart 2015'ten beri ABD, BAE ve bazı ülkelerin de desteğiyle Yemen halkına yönelik hava, kara ve deniz muhasarası başlatmış, sözkonusu saldırılarda şimdiye kadar 16 bini aşkın Yemenli hayatını kaybetmiş, onbinlercesi yaralanmış, milyonlarca masum insan mülteci durumuna düşmüştür.

Saldırgan Suudi rejiminin en fakir Arap ülkesi olan Yemen'e yönelik saldırılarını aralıksız sürdürmesi, halkın şiddetli gıda ve ilaç sıkıntısı çekmesine de neden olmuştur.

Suudi koalisyonu, Yemen halkının direnişi sonucu  bu ülkedeki hiç bir hedefine ulaşamamıştır.