İnsan onlar yahu insan!ID:44566
Yayınlanma:
11 Haz 19

"Ülkenin yarınlarını tehlikeye atılmış, demografik, etnolojik yapısı değişmiş, durumu daha da içinden çıkılamaz bir hale sokmamak lazım."

Bir toplumun en alt tabakası o toplumun en pis ve kirli işlerini sırtlanmıştır her zaman. Bu hâkim kapitalist düzenin değişmez kaderidir, arz talep dengesidir. Kimisinin emeği sömürülür, kimisi torba tutar, hırsızlık yapar, bedenini satar, kimisi organize kötülükler dizayn eder, ettirir.

Bugün toplumun en alt tabakası göçmenlerden oluşuyor, göçmenlerden önce başka kimlikler temsil ediyordu. Dolayısıyla en alt tabakanın köşe başlarını tutan insanlarında kayıt dışı devasa servetler birikir, bu servet art niyetli ellerde topluma daha organize kötülükler ve terör olarak yansımaya devam eder.

PKK’nın ve diğer terör örgütlerinin doğumu bu döngüden kaynaklanmıştır her zaman. Bununla mücadele bilinç gerektirir ama ne devletimizde, ne insanlarımızın çoğunluğunda bu bilinçten eser yok, aksine her zaman körüklenmiştir bu süreç.

Göçmenlerle ilgili en ufak bir olumlamada karşınıza ırkçı, faşist refleksler belirliyor.

Peki ne yapmalı bu durumda?

Yakmalı mı, atmalı mı, linç mi etmeli, cadı avı mı başlatmalı yoksa devlet, devlet olmanın gerekliliğini yapmalı ve ıslah mı etmeli, kurallar, yasalar, cezalar mı uygulamalı?

Olan oldu…

 Bu saatten sonra tepkininde çözümünde adresi devlettir göçmenler değil. Yıkıcı tavırlarımız gelecekte ülkeye beka sorunu olarak dönecektir.

Göçmenler konusunda çok kolay genelleme yapabiliyoruz, hepsi şöyle böyle, hepsi it kopuk, hain, hepsi rahat, zevki sefa içinde.

El insaf, bu organize kötülüktür, zulümdür.

Medyanın şartlandırmasına aldanmaktır, sürüye uymayı telkin eden bir hiledir.

Ülkenin yarınlarını tehlikeye atılmış, demografik, etnolojik yapısı değişmiş, durumu daha da içinden çıkılamaz bir hale sokmamak lazım.

 Onların sokaklarda, avmlerde gezmesi, cafelerde oturması bile gözlerimizi tırmalıyor, içimize batıyorsa içimizi bir gözden geçirmeliyiz.

 Bizler bu kadar haset olursak her bir mültecinin terörize olması da kaçınılmazdır. Hayatlarını burada kurmuş, burada doğup büyümüş göçmenlerin bizimle aynı haklara sahip olması en basit insani haklardır.

İnsan onlar yahu insan!

Onlardan bir böcek gibi bahseden insan profilleri gördükçe gerçekten ürkmemek elde değil yarınlar adına…

 Bu ülke vatandaşlarının neredeyse yarısı yakın tarihte bu topraklara göçen insanlardır zaten…

 Sınanmadığımız şeyler hakkında ne kadarda rahat ahkam kesebiliyoruz..