Ortadoğu Sosyal medyada "Bahreyn konferansı yenilgiye mahkumdur" kampanyasıID:44582
Yayınlanma:
12 Haz 19

Dünya Müslümanlarından birçoğu bu cümleden Arap vatandaşlar sosyal medyada "Bahreyn konferansı yenilgiye mahkumdur" hashtag'ini paylaşarak, uluslararası topluma söz konusu kampanyaya destek çağrısında bulunmuştur.

Kudüs haber ajansının bildirdiğine göre, Amerika, Siyonist- Amerikan projesi olan Yüzyıl'ın Anlaşmasını hayata geçirmek amacıyla Bahreyn'de düzenlenecek olan konferansa hazırlandığı bir dönemde, Arap ve Müslüman ülkelerde söz konusu şom plana karşı halk itirazları giderek daha da artmış bulunuyor.

Bu arada Siyonist Yediot Aharanot gazetesinin analisti Sifer Blutser kaleme aldığı yazıda şu ifadelere yer verdi: Bahreyn konferansı Filistinlileri Arap rejimlerin ödeyeceği para karşılığında kendi topraklarından uzaklaştırmayı ve böylelikle Batı Şeria'nın işgal topraklarına ilhak edilmesi hedefini güdüyor, ancak bu planın hezimete uğrayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yüzyıl'ın Anlaşması projesinin hayata geçirilmesi bağlamında ilk adım sayılan Bahreyn konferansının önümüzdeki 25-26 Haziran tarihlerinde düzenlenmesi bekleniyor, ancak birçok ülke söz konusu konferansın düzenlenmesine karşı olduklarırnı bildirmiştir.

Amerika'nın Yüzyıl'ın anlaşması projesi, Kudüs'ün Siyonist rejim hakimiyetine geçmesi ve Filistin'li mültecilerin kendi topraklarına dönüşünün engellenmesini hedeflemektedir.