Gündem "AKP+MHP+Öcalan = Cumhur İttifakı"ID:44889
Yayınlanma:
22 Haz 19

Uğuroğlu'dan dikkat çeken yazı: PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın, 23 Haziran seçimleri öncesinde kamuoyuna duyurulan mektubu 'Cumhur İttifakı'nın devam etmeyeceğine dair değerlendirmelere neden oldu.

PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın kamuoyuna duyurulan mektubunun yankıları devam ederken konuya ilişkin olarak MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yakın gelecekte nasıl bir pozisyon alacağı ise merak konusu oldu.

Yaşanan gelişmeler çerçevesinde Türk basınında ortaya çıkan değerlendirmeler, MHP lideri Bahçeli'nin AKP ile sürdürdüğü 'Cumhur İttifakı'nın sonlanacağı yönünde iddialara neden oldu.

PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'a ait mektubun kamuoyunda ciddi ses getirdiği görülürken konuya ilişkin olarak medyada çarpıcı yazılar yazılmaya da devam ediliyor.

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, seçim kazanma gerekçesiyle PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'dan medet umulduğunu söyledi.

Bahçeli'nin mitil atmak için İstanbul'a konvoyla giriş yaptığı ifade eden Uğuroğlu, "Devlet Bahçeli İstanbul'a mitili attı, 48 saat sonra da Ankara'ya kaçtı. Neden? AKP'nin İstanbul seçimi için Öcalan'dan yardım istediği istihbaratını aldı. Demek ki Bahçeli, Öcalan, Erdoğan ve AKP üçlüsünün parçası olmak istemedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elbette Öcalan'ın avukatlarına verdiği mektubu biliyor ve açıklamalarını bekliyordu" dedi. 

Yazısında PKK destekçisi ve sempatizanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan'ın PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın mektubunu okuması Bahçeli açısında kabul edilemeyeceğini belirten Uğuroğlu, "Bir oğlu PKK'nın Amerika sorumlusu, bir oğlu PKK'nın Avrupa sorumlusu, bir oğlu PKK ile dağda olduğu iddiası bulunan Öcalan hayranı, Kandil'in temsilcisi Doç. Dr. Ali Kemal Özcan Cumhurbaşkanlığı Hükümeti'nin başı Erdoğan'ın izni ile İmarlı'da bebek katili Öcalan ile yasalara aykırı şekilde görüştürüldü" şeklinde ifade etti.

23 Haziran seçimleri çerçevesinde mektup krizi üzerinden ortaya çıkan duruma dair Bahçeli'nin sessiz kalmayacağını belirten Uğuroğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Bu durumda; Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı'nı parçalar.
Parçalamazsa Kandil, PKK ve Öcalan ile işbirliği yapan MHP lideri durumuna düşer.
Devlet Bahçeli söz sırası sendedir. Bak, Öcalan da AKP - MHP'nin Cumhur İttifakının parçası oldu.
Sayın Bahçeli, Şimdi ne diyeceksin? Ne yapacaksın?"