Türkiye Erdoğan: S-400'de geri adım atmayacağız!ID:45016
Yayınlanma:
25 Haz 19

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sipariş ettiğimiz S-400 hava savunma sistemlerini inşallah önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz. S-400 meselesinde geri adım atmayacağız' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, İstanbul seçimlerine ilişkin kendileri için asıl önemli olanın, milli iradenin en sağlıklı, en güvenli, en şaibesiz şekilde tecelli etmesi olduğunu belirterek, "Son seçim, kimin kazandığının ötesinde, milli iradenin tecellisiyle ilgili tereddütleri ortadan kaldırması bakımından başlı başına değerli, kıymetlidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Seçimi kazanan CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbulluların kararının başımızın üstünde yeri var. Binali Yıldırım'a gayreti ve mücadelesi için teşekkür ediyorum.

Bizim için önemli olan milli iradenin en sağlıklı, en güvenli, en şaibesiz şekilde tecelli etmesi. Son seçim, kimin kazandığının ötesinde, milli iradenin tecellisiyle ilgili tereddütleri ortadan kaldırması bakımından başlı başına değerli, kıymetlidir.

Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, darılmak, hele hele milleti suçlamak asla ve asla yoktur.

S-400 MESAJI

Türkiye, kendi güvenlik gereksinimlerini karşılama konusunu hiçbir ülkeyle müzakere etmek, izin almak, baskılara boyun eğmek durumunda değildir. Sipariş ettiğimiz S-400 hava savunma sistemlerini inşallah önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz. S- 400 meselesi, doğrudan egemenlik haklarımızla ilgilidir ve bundan geri adım atmayacağız.

ÖCALAN'IN AÇIKLAMALARI

İmralı'daki terörist başının son günlerde kamuoyuna yaptığı açıklamalar ve bununla ilgili değerlendirmeler, örgüt içinde hem iç politikada hem de bölge politikalarında ciddi görüş ayrılıkları ortaya çıktığının işaretidir.

DOĞU AKDENİZ'DE GERİLİM

Doğu Akdeniz'deki her türlü doğal kaynağın adil bir şekilde paylaşımına rıza gösterilmesini sağlayana kadar, bölgede attığımız adımları kararlılıkla sürdüreceğiz. Türkiye'nin ve Kıbrıs Türklerinin hakkını yok sayan girişimlere asla izin vermeyeceğiz.

Üç garantör ülke var. Fransa sen konuşamazsın, senin böyle bir yetkin yok.

Millet 24 Haziran ve 31 Mart'taki iradesiyle AK Parti ve MHP'ye, 'Durmak yok yola devam' dedi.

'YHT getirdiniz diye mi bu millet size oy verecek' noktasına getiriyorlar. Onu yapma, bunu yapma ne için varsın sen?"

KABİNE REVİZYONU

Erdoğan, konuşmasının ardından gazetecilerin sorusu üzerine, kabine revizyonuna ilişkin olarak şunları söyledi: “Böyle bir şey yapılması gerekiyorsa biz yaparız. Siparişle bu işler olmaz.”