Avrupa Jack Straw'dan Beyaz Saray'a eleştiri



ID:45562
Yayınlanma:
11 Tem 19

İngiltere eski dışişleri bakanı Jack Straw, ABD başkanı Donald Trump'ın narsist birisi ve Beyaz Saray'ı işlevsiz niteledi.

Çarşamba günü Sky News'a demeç veren İngiltere eski dışişleri bakanı Jack Straw, İngiltere'nin ABD büyükelçisi Kim Darroch'un istifa etmesi ve Trump ile büyükelçi arasındaki tartışmalara değinerek, narsist ve kabadayı olan ve yasalardan anlamayan birisi karşısında durmak gerektiğini ifade etti.

Jack Straw açıklamasının devamında Kim Darroch'un başarılı bir diplomat olduğunu kaydederek herkesin Beyaz Saray'ın işlevsiz olduğunu bildiğini belirtti.

Kim Darroch İngiltere yönetimine gönderdiği gizli raporda Trump'ı kifayetsiz ve diplomatik özelliklerden yoksun birisi nitelerken, Trump'ın başkanlık döneminin skandalla sonuçlanacağını tahmin ettiğini belirtmişti.

ABD başkanı Trump ise Kim Darroch'a Twitter üzerinden verdiği tepkide, İngiltere'nin ABD'ye dayattığı büyükelçinin aptal birisi olduğu ve Washington'un söz konusu isimle çalışmayacağını bildirmiş, yaşanan tartışmaların ardından İngiliz büyükelçi görevinden istifa etmişti.