Yemen Yemen güçleri 10 Suudi saldırganı öldürdüID:45687
Yayınlanma:
15 Tem 19

Yemen ordusu keskin nişancıları Cizan'ın El Dud bölgesinde saldırgan Suudi askerlerinden 10'unu öldürdü.

İRNA'nın haberine göre, Yemen ordusu ve gönüllü halk komiteleri güçleri dün Suudi Arabistan'ın güneyinde yer alan Asir eyaletinde Mocaze bölgesindeki üslerini hedef aldılar ve saldırganlardan onlarcasını öldürdüler.

Öte yandan, Yemen  topçu birlikleri, Necran sınırında  ve Saade'de Suudilerin üslerinin bulunduğu  El Suh  bölgesine bir adet Zelzal-1  füzesi fırlattılar ve saldırganlara ağır kayıplar verdirirken, bir çoğunun öldüğü ve yaralandığı anlaşılıyor. 

Yemen ordusu daha önce de Suudi güçlerinin Necran'ın El Sedis bölgesini topçu ve füzeli saldırılarla hedef almışlar, sözkonusu saldırılarda da bazılarının ölüp yaralandıkları kaydedildi.

Bilindiği gibi  Suudi Arabistan Amerika, BAE ve bazı ülkelerin de desteğiyle mart  2015'ten beri Yemen'e  yönelik askeri saldırı düzenlemiş ve bu Arap ülkesini hava, deniz ve karadan ablukaya almış bulunuyor.

Arabistan'ın Yemen'e yönelik saldırılarında şimdiye kadar 16'bini aşkın Yemenli hayatını kaybederken onbinlerce insan yaralanmış, milyonlarcası da evinden barkından olmuştur.