Türkiye İsmail Saymaz ile Savcı Sayan arasında 'akrabalarını işe aldın' tartışması; SGK kayıtları ortaya çıktıID:46265
Yayınlanma:
03 Ağu 19

Saymaz'ın iddialarıyla ilgili, AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan 'ispatlamazsan şerefsizsin' demişti

"Akrabalarını işe aldın" suçlamasına "ispat edin" diye karşılık veren AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'a, gazeteci İsmail Saymaz SGK dökümleriyle yanıt verdi. Gazeteci İsmail Saymaz, AKP'li Ağrı Belediyesi Başkanı Savcı Sayan'ın yeğeni Taylan Sayan'ın Ağrı Belediyesi'nde hukuk işleri müdür vekilliği görevinde bulunduğuna dair SGK kaydını paylaştı.

İsmail Saymaz, kişisel Twitter hesabından, AK Partili Sayan'ın, yeğenini belediyede işe aldığını ve özel kalem görevine getirdiğini ileri sürmüştü. Sayan ise yeğeninin üniversite mezunu olduğunu, sıradan bir işçi olarak belediye çalıştığını iddia etmişti. Sayan, Saymaz'ın iddialarını ispatlaması gerektiğini belirterek, "İspatlamazsan şerefsizsin, senin gibi iftiracılarla işim olmaz" ifadelerini kullanmıştı. Ağrı Belediyesi'ni arayarak özel kalemle görüşmek istediğini söyleyen gazeteci Saymaz, özel kalemin ismini sorduğunda "İbrahim Sayan" yanıtını aldığını belirtmişti.

İsmail Saymaz, akraba atamalarına tepki göstererek, “Ağrı Belediyesi’nde Sayan’gillerden bir tek Seda Sayan çalışmıyor” demişti.

SGK kaydı çıktı

İsmail Saymaz, bu yaşananlar üzerine kendisine ulaşan Savcı Sayan'ın avukatı Taylan Sayan'ın da AKP'li Başkan Sayan'ın yeğeni olduğunu ve Ağrı Belediyesi'nde çalıştığını belirtmişti. Saymaz Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Avukat Taylan Sayan'ın "Belediyede çalışmıyorum" dediğini ifade etti. Bunun üzerine SGK kayıtlarına bakan İsmail Saymaz, Taylan Sayan'ın 18 Haziran'da avukat meslek koduyla Ağrı Belediyesi'nde işe alındığını açıkladı.