Filistin Irkçı İsrail'den Batı Şeria'da 2 bin 304 yasa dışı konut inşasına onayID:46353
Yayınlanma:
07 Ağu 19

İsrailli sivil toplum kuruluşu "Barış Şimdi" Hareketi, Tel Aviv yönetiminin son günlerde işgal altındaki Batı Şeria'da Yahudi yerleşimciler için 2 bin 304 yeni konut inşasını onayladığını açıkladı.

Barış Şimdi Hareketi tarafından yayımlanan raporda, terör rejimi İsrail'in savaş bakanlığına bağlı Filistin Topraklarındaki Hükümet Aktiviteleri Koordinasyon Birimi (COGAT) bünyesindeki Sivil İdare Birimine bağlı Yüksek Planlama Kurulunun Batı Şeria'da 2 bin 304 yeni konut inşasını onayladığı belirtildi.

Kurulun ayrıca Batı Şeria'nın farklı yerlerinde daha önce inşa edilmiş 3 yerleşim birimini de onayladığına işaret edilen raporda, yerleşim planlarının onaylanması, barış olasılığını engellediğini, Batı Şeria'nın bir kısmını veya tamamını ırkçı İsrail'e ilhak etmeyi amaçlayan feci yönetim politikasının bir parçası olduğu belirtildi.

Binyamin Netanyahu başbakanlığındaki siyonist rejim, son dönemde işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Yahudi yerleşim birimi inşa faaliyetlerine hız vermiş durumda.

Korsan rejim İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'ye yakın yasa dışı siyonist yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla siyonist, Batı Şeria'da işgal boyunduruğu altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.