ABD Amerika’da yine saldırı; 4 ölü, 2 yaralı varID:46385
Yayınlanma:
08 Ağu 19

Amerika polisi Kaliforniya eyaletinde düzenlenen bıçaklı saldırıda 4 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Amerika polisi olayla ilgili yaptığı açıklamada, saldırının Kaliforniya eyaletinin Garden Grove kentinde yaşandığını, saldırıda 4 kişi öldüğü, 2 kişi de yaralandığını, saldırıdan sonra bir kişi hırsızlık ve bıçaklı saldırı suçundan gözaltına alındığını, gözaltına alınan kişinin amacı hırsızlık yapmak, kin ve nefret ve adam kaçırmaktan ibaret olduğunu belirtti.

Bundan önce de geçen gün Teksas ve Ohio eyaletlerinde ateşli silahla yapılan saldırılar Amerika’da güvenlik konusunda ciddi soru işaretlerini gündeme getirmişti.

Öte yandan uluslararası af örgütü Çarşamba günü başka ülkelerin vatandaşlarını Amerika’ya seyahat konusunda uyardı ve bu ülkeye seyahat etmeden önce muhtemel acil şartları göz önünde bulundurmalarını istedi.

Uluslararası af örgütü uyarısında Amerika’ya seyahat etmek isteyen insanlardan ibadet mekanları, okullar, gece kulüpleri ve benzeri kalabalık yerlerden uzak durmalarını istedi.

Uluslararası insan hakları örgütleri de Amerika’da silahlı eylemlerin arttığı konusunda uyarıda bulunarak son günlerde yaşanan olayları da Amerika’da insan hakları krizi olarak değerlendirdiler.

Venezuela ve Latin Amerika’da diğer bazı ülkeler de vatandaşlarını Amerika’ya seyahat konusunda uyaran bazı ülkelerdi.