Yemen Yemen İHA'ları Ebha Havaalanını hedef aldıID:46402
Yayınlanma:
09 Ağu 19

Yemen Silahlı Kuvvetler Sözcüsü, Yemen İHA'larının Arabistan'ın güneyindeki uluslararası Ebha havaalanını bombaladıklarını belirtti.

Yemen El Mesire kanalının verdiği haberde, General Yahya Seri yaptığı açıklamada, sözkonusu operasyonun perşembe akşamı Gasef-2 yerel İHA'larla yapıldığını, Ebha havaalanının gözetleme binası ve hassas noktalarının 2 kez hedef alındığını belirtti.

Yahya Seri açıklamasında, Ebha havaalanına yönelik İHA saldırısının Arabistan güçlerinin  Yemen halkına yönelik cinayet ve muhasaralarına misilleme  olarak yapıldığını ve sözkonusu operasyonda havaalanın faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtti.

Yemen ordusu ve halk güçlerinin dakik  ve hedefe tam isabet eden saldırıları Suudi güçlerinin korkulu rüyasına dönüşürken, şimdiye kadar sözkonusu saldırılara engel olamadıkları görülüyor.

Yemen'den ulaşan bir başka haberde ise, Yemen  ordusu keskin nişancıları  Suudilerin Hecce sınır bölgelerinden askeri üslerini hedef aldıkları ve saldırganlardan 8'ini öldürüp, bir çoğunu da  yaraladıkları belirtildi.

Öte yandan saldırgan Suudi koalisyon güçlerinin Cebel Geys  bölgesinde hareket noktalarına yerleştirilen bomba düzenekleri  sonucu onlardan bir çoğunun ölmesi ve yaralanmasına neden oldu.

El Alem tv kanalı da verdiği haberde, Yemen güçlerinin Asir bölgesinde Suudi güçlerin mevzilerine 3 adet Zelzal-1 yerel füze fırlattıklarını belirti.