Filistin Hamas: Gazze'ye yönelik zalimane kuşatma, Direniş operasyonlarına yol açacakID:46451
Yayınlanma:
11 Ağu 19

Filistin İslami direniş hareketi Hamas, Siyonist rejimin yaptığı saldırılar sonucu Deir El-Beleh bölgesinde 4 Filistin'linin şehit düşmesine dikkat çektiği açıklamasında, Siyonist işgalci Rejimin cinayetleri ve Gazze'ye yönelik zalimane kuşatmanın devam etmesinin Filistin'lilerin direniş operasyonlarının yayılmasına yol açacağını duyurdu.

Filistin Enformasyon Merkezinin bildirdiğine göre Hamas sözcüsü Abdüllatif Elkanu, Cumartesi günü Siyonist rejimin Gazze'de işlediği cinayetinden Filistin halkının duyduğu öfkeye değinerek, Gazze ablukasının devam etmesinin bölgede istikrarsızlığın tırmanmasına yol açacağını, Siyonist rejimin bir grup Filistin'li gence karşı büyük cinayete imza attığını vurguladı.

Bu arada Gazze'deki Ablukaya Karşı Halk Komitesi'nin başkanı Cemal El-Hudari, ablukanın Gazze'nin sanayi ve ticaret alanıyla ilgili ekonomik faaliyetlerine zararının 70 milyon dolar civarında tahmin edildiğini ifade etti.

El-Hudari yaptığı basın açıklamasında bu zararın ablukadan, kısıntılardan, maaşların ödenememesinden ve üst üste yüklenen sorunlardan kaynaklandığını dile getirdi.

El-Hudari abluka yüzünden fabrikaların, atölyelerin ve ticari kurumların büyük bir sıkıntı içinde olduğunu, 14 yıldan beri devam eden abluka yüzünden 3500 fabrika, atölye veya ticari iş yerinin kapandığını söyledi.

El-Hudari, Gazze'de her gün bir dükkanın veya iş yerinin kapanmasına şahit olunduğunu hatırlatarak, iş yerlerinin kapanmasının da büyük bir işsizlik sorununa yol açtığını belirtti.