ABD FBI, uluslararası Yeni Ufuk Konferansına katılanları tehdit ediyorID:46462
Yayınlanma:
12 Ağu 19

Amerika Federal polisi FBI, uluslararası Yeni Ufuk Konferansına katılan veya katılmak isteyen sanatçıları ve bağımsız düşünürleri tehdit ediyor.

Sputnik'in bildirdiğine göre FBI son günlerde Amerika savunma bakanlığı eski yetkilisi Michael Maloof'un evine giderek onu tehdit edip uluslararası Yeni Ufuk Konferansına tekrar katılması durumunda kötü sonuçların beklediğini söylediler.
Michael Maloof  geçen miladi yılında Meşhed'de düzenlenen uluslararası Yeni Ufuk Konferansına katılmaya davet edilmiş ve Eylül ayında düzenlenecek olan bir sonraki oturuma da davet edili.
Bu arada FBI'ın tehditte bulunduğu bir diğer Amerikalı yetkili ise Amerika dışişleri eski diplomatlardan Michael Springmann'dir; FBI kendisinin konferansa katılması nedeni ile açıklamalarda bulunmasını istedi.
FBI ayrıca 2015 yılına uluslararası Yeni Ufuk Konferansına katılan Afrika kökenli Amerikalı yazar Wernelia Randall'i de sorguladı.
Amerika hazine bakanlığı, 13 şubatta aldığı kararla uluslararası Yeni Ufuk Konferansının düzenlenmesinde olan 9 kişi ve 2 İran firmasına yaptırım uyguladı.
6. uluslararası Yeni Ufuk Konferansı Mayıs 2018'de Meşhed'de "Filistin ve Kudüs şerife ilgi" ve "İsrail'in zalim siyasetleri" ekseni ile düzenlendi./