Hac 2019 Müslümanlar Hac fırsatını dayanışma uğrunda kullanmalıID:46614
Yayınlanma:
17 Ağu 19

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Hac ve Ziyaret Kurumu’nda temsilcisi ve İranlı hacıların kafile Başkanı Hüccetülislam Seyyid Abdulfettah Navvab, Müslümanların Hac fırsatından aralarında teamül ve dayanışmayı arttırma yolunda kullanmaları gerektiğini belirtti.

Cuma günü kutsal Mekke kentinde Tanzanya temsilciliği Başkanı Abdullah Talib’le görüşen İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Hac ve Ziyaret Kurumu’nda temsilcisi ve İranlı hacıların kafile Başkanı Hüccetülislam Navvab, İslam dünyası kendi konumunu ve şanını tanıması ve bu durumdan yarınını tedbir etme yolunda yararlanması gerektiğini belirtti.

Müslümanların bağımsızlık ruhunu yeniden ihya etme zaruretine vurgu yapan Haccetülislam Navvab, küresel siyonizm ve emperyalist güçler İslam dünyasında tefrika ve ihtilaf çıkarma peşinde olduklarını vurguladı.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Hac ve Ziyaret Kurumu’nda temsilcisi ve İranlı hacıların kafile Başkanı Hüccetülislam Navvab görüşmede ayrıca İran İslam Cumhuriyeti ve Tanzanya temsilcilikleri arasında iş birliğini geliştirmeye vurgu yaptı.

Görüşmede Tanzanya’nın Mekke’deki temsilciliği Başkanı Abdullah Talib de Hac kongresi, Müslümanların arasında kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirmek için çok kıymetli bir fırsat olduğunu belirtti.

İran ve Tanzanya Hac alanında iş birliği yaptıklarını belirten Abdullah Talib, bu iş birliği zeminini geliştirmek üzere İran’ı ziyaret etmek istediğini ifade etti.