Yemen El-Husi: Eş-Şibe petrol havzasını hedef almamız saldırganlara bir uyarıdırID:46632
Yayınlanma:
18 Ağu 19

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik el-Husi, Arabistan'ın eş-Şibe petrol havzasına Yemen ordusu ve halk komite birliklerinin düzenlediği saldırının Yemen'in saldırganlarına karşı bir uyarı niteliğinide olduğunu söyledi.

Fars Haber Ajansına-FHA göre, El-Husi, dün ordu ve halk birliklerinin gerçekleştirdiği İHA’lı operasyonun, savaşın başlangıcından şu ana kadar en büyük operasyon olduğunu söyledi. 

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sınırının yakınında bulunan eş-Şibe rafinerisinin hedef alınmasının BAE için açık bir mesaj olduğunu bildiren Abdulmelik el-Husi, “Savaşın devamı bize boyun eğdirmeyecek. Her gün daha çok birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olarak savunma gücümüzü arttıracağız” açıklamasında bulundu.

Yemen Ensarullah Hareketi genel sekreteri, Suudi rejimi ve BAE'nin Yemen'de bataklığa saplandıklarını ve çıkmak için  arayışta olduklarını belirterek, düşmanın saldırıları oranında  Yemen ordusu ve halk güçlerinin de onlara karşı  mücadele edeceğini  belirterek,  saldırganlara hitaben, 'sizin çıkarınız Yemen savaşına son vermenizdedir' dedi.

Yemen’e askeri saldırı düzenleyen güçlerin büyük bir kriz yaşadıklarını ve birbirleriyle ihtilafa düştüklerine dikkati çeken el-Husi, “Abdrabe Mansur Hadi, Suudilerin ve onlar da ABD’nin kuklasıdır” dedi.

El-Husi kardeşinin öldürülmesine de  işaretle, bu cinayetin düşmanın çaresizliğini gösterdiğini ve bu durumun Yemen halkının mücadelesinde zerre kadar olumsuz etkisinin olmayacağını söyledi.

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri, Lübnan Hizbullah ve İran İslam Cumhuriyetinin  Yemen halkına yönelik destek veren tutumunu  takdir ederken, Yemen halkı  saldırganlar karşısında kendilerine manevi destek verenleri hiç bir zaman unutmayacağını söyledi.