Filistin Netanyahu ırkçı İsrail'in hava saldırılarını haklı göstermeye çalıştıID:46926
Yayınlanma:
27 Ağu 19

Terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu, İsrail'in bölgeye yönelik hava saldırılarının İsrail'in savunulması yönündeki girişimler olduğunu ileri sürdü.

Netanyahu, direniş ve İran'a darbe indirilmesi gerektiğine dair küstah açıklamalarına devam ederken, bu şartlarda İsrail'in kendini savunmasından tabi bir şey olamaz dedi. 

Terör rejimi İsrail'in Başbakanı Benyamin Netayahu, Suriye, Irak ve Lübnan'da meydana gelen saldırılarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, İran ve direnişin İsrail için çok büyük tehdit olduğunu söyledi.

Netanyahu, İsrail hava kuvvetlerinin son günlerde Lübnan ve Suriye'de Hizbullah noktalarına ve Irak'ta Haşdi Şabi'ye ait mühimmat depoları ve askeri üslere yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.

"Saldırılar için birkaç cephede faaliyetler yürütüyorlar"
Netanyahu, açıklamasında "İran, İsrail devletine karşı ölümcül saldırılar gerçekleştirmek için birkaç cephede faaliyet yürütüyor" diye konuştu.

*

Bu arada Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Dolev Yahudi yerleşim birimine 300 yeni konut inşa edilmesi talimatı verdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Netanyahu, Başbakanlık Ofisi'ne, yasa dışı Dolev Yahudi yerleşim birimine 300 yeni konut inşa edilmesi için gerekli planın hazırlanması talimatını verdiğini belirtti.

Netanyahu, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini güçlendirme ve genişletmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İsrail hükümeti, son dönemde işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Yahudi yerleşim birimi inşa faaliyetlerine hız vermiş durumda.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'ye yakın yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal boyunduruğu altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda yer alan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.