Filistin Aşırı Siyonist Lider Yehuda Glick Mescidi Aksa'ya Yeni Bir Baskın Organize EttiID:46944
Yayınlanma:
27 Ağu 19

Aşırı siyonist görüşleriyle ve Mescidi Aksa'yı yahudi tapınağına dönüştürmeyi amaçlayan yoğun çalışmalarıyla tanınan yahudi lider Yehuda Glick bugün (26 Ağustos Pazartesi) Mescidi Aksa'ya yeni bir baskın organize etti.

Glick'in baskını siyonist işgal güçlerinin ve güvenlik görevlilerinin himayesi altında gerçekleştirdiği bildirildi.

Yerel haber kaynaklarının verdiği bilgilere göre aşırı siyonist Yahudi lider Yehuda Glick yanına aldığı onlarca siyonist yahudiyle birlikte Mescidi Aksa'nın Mağribliler kapısı tarafından girdi. Glick yönetimindeki Yahudilerle birlikte bir süre Mescidi Aksa'nın içinde provokatif amaçlı bir tur düzenlendikten ve Müslümanları rahatsız eden hareketlerde bulunduktan sonra Silsile kapısından çıktı.

Siyonist işgal güçleri Mescidi Aksa'yı yahudilerle Müslümanlar arasında paylaştırma planına zemin oluşturmak amacıyla siyonist yahudilerin bu kutsal mabede baskınlar düzenlemelerini teşvik ediyor. Onları cesaretlendirmek amacıyla baskın düzenleyen yahudileri asker ve polis himayesine alıyor. Güvenlik güçleri tarafından özel olarak himaye edilen baskıncı yahudiler de Mescidi Aksa içinde çeşitli provokatif faaliyetlerde bulunuyorlar.