Filistin İki Filistinli esirin sağlık durumu kritikID:47161
Yayınlanma:
02 Eyl 19

Filistin Esirler Komitesi, işgal rejiminin zindanlarındaki iki Filistinli esirin sağlık durumunun kritik olduğunu duyurdu.

Filistin Esirler Komitesi yaptığı açıklamada, Sami Ebu Diyak ve Bessam Saih isimli iki Filistinli esirin sağlık durumunun çok ağır olduğunu, bu iki esirin her an şehit olabileceğini bildirdi.

Öte yandan, işgal güçleri bu sabaherken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği baskınlarda 30 kişiyi gözaltına aldı.

Başka bir habere göre, İşgal rejimi İsrail polisinin eşlik ettiği onlarca fanatik Siyonist,  işgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi'nden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili yaptığı açıklamada, İsrail polisi korumasındaki 67 yerleşimcinin Mescid-i Aksa'nın güneybatısında bulunan El-Meğaribe  Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e baskın düzenlediğini belirtti.

Yetkili, fanatik Siyonistlerin 25'inin sivil, 35'inin polis, 7'sinin istihbarat memuru olduğunu belirterek, polis memurlarının Mescid-i Aksa'daki Kubbetu's Sahra'ya da girdiklerini ve çevrede gerilimin tırmandığını kaydetti.