Filistin Netanyahu bir bakanlığa daha kendisini atadıID:47237
Yayınlanma:
04 Eyl 19

Terör rejimi İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, geçen ay Haim Katz'ın istifasıyla boşalan Refah ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na kendisini atadı.

Hükümetten, İsrail Meclisi’ne gönderilen resmi yazıda, 16 Ağustos'ta hakkındaki yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma iddialarının ardından Katz'ın istifasıyla boşalan Refah ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Netanyahu'nun kendisini atadığı belirtildi.

‘KABİNEDE DÖRDÜNCÜ KOLTUĞUN DA KONTROLÜNÜ ELİNE ALDI’

Başbakan Netanyahu, Refah ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na kendisini atayarak kabinede dördüncü koltuğun da kontrolünü eline aldı.

Bu atama öncesinde Netanyahu, Başbakanlık görevinin yanı sıra Savunma, Sağlık ve Diaspora olmak üzere üç bakanlık koltuğunu elinde bulunduruyordu.

Netanyahu hükümetinin abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik politikasına tepki olarak Avigdor Liberman geçen yıl kasım ayında Savunma Bakanlığı’ndan istifa etmiş, İsrail Başbakanı bu göreve de kendisini atamıştı.

Siyonist İsrail'de bir Bakan veya Başbakan'ın birden çok bakanlık koltuğunu elinde tutmasının önünde yasal engel bulunmuyor.