İÇTEN BİR SES VAR MI?ID:47630
Yayınlanma:
20 Eyl 19

Bugün hala memlekette; Gerçek FETÖ’cüler yurt dışında alem yapıyor, hemde bu milletin parası ile. Ana çatı davada ki 85 kişiden 78 i yargılanmadı.

Eski Başbakanlardan Ahmet DAVUTOĞLU'nun istifasının ardından AKP'li isimlerden istifa haberleri gelmeye devam ediyor. 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İÇTEN, yayımladığı bir açıklama ile istifa ettiğini duyurdu. "Davutoğlu bizim gibilerin sesi olmuştur" diyen İçten, "Dün bize dua edenlerin beddualarını alamam. Memur olmak isteyen ama Allah’tan başka kimsesi olmayanların annelerin bize geldiğinde maruz kaldıkları göz yaşlarına zulümlere haksızlıklara sessiz kalamam" ifadelerini kullandı. 

DAVUTOĞLU'nun 31 Mart seçimlerinden sonra yayımladığı manifestosunun altına imza attığını söyleyen İçten, "Biz bu ülkede yaşayan milyonlarca insan gibi; ülkemizi devletimizi, milletimizi seviyoruz. Hak adalet doğru neyse onun yanındayız.

Haksızlık yapan kim olursa olsun karşısında olacağız. Hakkı savunmanın, zulme baş kaldırmanın, mazlumun sesi olmanın, meşakkatli olduğunu biliyoruz ve biz varız diyoruz, FETÖ terör örgütü ile mücadele adı altında, hiçbir hukuki dayanağı olmadan on binlerce devlet memuru KHK ile ihraç edilmiş yetmemiş lisansları ve meslekleri ile ilgili ruhsatlar iptal edilerek aç kalmaya mahkûm edilmiştir.

FETÖ borsası kurulmuş ve birçok iş adamı mağdur edilmiştir. Birçok iş adamının da ülkeyi terk etmesi sağlanmıştır.

FETÖ terör örgütü ile geçmişte ve yakın zamanlarda iletişim halinde olmuş siyasilere, siyasilerin eşlerine, çocuklarına, akrabalarına, partililere dokunulmamış, iktidar siyasetçilerine ayrı, muhalif siyasilere ayrı hukuk uygulanmıştır. İktidar kendi içinde olan siyasilerin eşlerine, ablalarına, çocuklarına, kardeşlerine ve babalarına hangi ilişki yumağı içinde olursa olsun dokunmamıştır.

FETÖ’nün şirketlerine, devlet kitlerine, devletin hissedar olduğu büyük şirketlerin yönetimlerine, akraba eş dost eski siyasiler yerleştirilmiş, onlarca şirkete bir kayyum ve yönetim kurulu üyelikleri atanmış her bir yöneticiye özel sektörde dahi alamayacağı uçuk maaş ve sosyal haklar tanınmıştır.’ Dedi.

Sevgili Cuma İÇTEN, siz  kaç yıldır uzayda mı idiniz?
Bugün hala memlekette;

Gerçek FETÖ’cüler yurt dışında alem yapıyor, hemde bu milletin parası ile. Ana çatı davada ki 85  kişiden 78 i yargılanmadı  ve  7 tanesinin de bir çoğu FETÖ’ye muhalif.

Kos koca MİT Adil ÖKSÜZ’ü hala bulamadı ama yeğeni belediye başkanı oldu. Gerçi darbeyi bile bilemeyen MİT, Adil ÖKSÜZ’ü nerden bulsun diyorsanız o başka.
Kıymetli Cuma İÇTEN, 

Bu darbe emperyalizmin kuklası şerefsiz GÜLEN ve ekibinin Anadolu insanına yönelik bir katliamıdır.
Hala 1 tane siyasetçi FETÖ cü hala yok. En azından eski siyasetçilerden bari  FETÖ’cü çıkaydı!
GARSON  KOD adlı bir kişi (kim olduğunu herkes biliyor) bir liste veriyor güya ve 50 bin kişi kamudan ihraç ediyor. Sonra aynı GARSON  KOD listeye ekleme yapılmış diyor. Kimse umursamıyor.
Ülkede Anayasa Mahkemesi’nin kararları uygulanmıyor.

Kaç bin kişi sırf yakınlarına işlem yapıldı diye ihraç edildi bilginiz var mı? Hani suçun şahsiliği ilkesi?
Değerli Cuma İÇTEN,

‘....... FETÖ terör örgütü ile mücadele adı altında, hiçbir hukuki dayanağı olmadan on binlerce devlet memuru KHK ile ihraç edilmiş yetmemiş lisansları ve meslekleri ile ilgili ruhsatlar iptal edilerek aç kalmaya mahkûm edilmiştir. FETÖ borsası kurulmuş ve birçok iş adamı mağdur edilmiştir.......’ bu maduriyetler hala devam ediyor ve hala insanlar aç ve de açıkta.
Keşke bunları erken söylese idiniz. 

24. Dönem Diyarbakır Milletvekili değilde hala milletvekili olsaydınız istifa eder miydiniz? Çünkü; makam sahipleri de hala söylemiyor.
Saygıdeğer  Cuma İÇTEN,
Biz Anadolu’yuz,

Burda her zaman garibanlar  herzaman kaybeder.

Bu makalede yer alan fikirler yazara aittir ve 7Sabah'In editöryal politikasını yansıtmayabilir.