Filistin İşgal Güçleri Kudüs’teki El-Muttalli’i Hastanesi’ne baskın düzenlediID:48058
Yayınlanma:
07 Eki 19

İşgal güçleri dün, akşam saatlerinde Kudüs’ün Zeytin Dağı Mahallesi’nde yer alan El-Muttalli’i Hastanesi’ne baskın düzenledi. Filistin Sağlık Bakanlığı, baskını kınadı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin hastaneye polis köpekleriyle baskın düzenlediğini ve kanser hastalarının yattığı odalarda arama yaptığını söyledi.
Kaynaklar, işgal güçlerinin silah arama bahanesiyle gerçekleştirdiği baskın sırasında hastaları korkuttuğunu ve rahatsız ettiğini bildirdi.
Filistin Sağlık Bakanı Mey El-Kiyle, işgal güçlerinin Kudüs’teki El-Muttalli’i  Hastanesi’ne baskın düzenlemesini kınadı.
İşgal güçlerinin Kudüs’teki hastanelere yönelik ihlallerinin devam ettiğini belirten Bakan El-Kiyle, işgal güçlerinin hastaneye silahlarla ve polis köpekleriyle baskın düzenlemesinin Filistin halkına, hastalarına ve sağlık kurumlarına hiçbir şekilde değer vermediğinin kanıtı olduğunu söyledi.
Filistin Sağlık Bakanı, İsrail’in uluslararası düzeyde kendisini dizginleyecek bir güç görmediği için Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürdüğünü ifade etti./