Gündem İyi Partili Özdağ: FETÖ'nün gövdesi tekrar harekete geçtiID:48120
Yayınlanma:
09 Eki 19

İyi Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin uyarıda bulundu.

5 Temmuz gazisi eski Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz'ın "FETÖ'nün gövdesi hala yaşıyor" sözlerine ekleme yapan yapan Özdağ, "Fatih Eryılmaz FETÖ tehdidini en iyi bilenlerin başında gelir. Yıllarca tehdidi anlatmaya çalıştı.  Eryılmaz, 'Örgütün gövdesi ayakta' diyor. Sadece ayakta değil yürümeye başladı" ifadelerini kullandı.

Eryılmaz ne demişti?

FETÖ'nün durumuyla ilgili konuşan Fatih Eryılmaz, şöyle konuşmuştu:

"FETÖ kuyruğunu bırakıp kendisi yok olan bir kertenkele gibi davranıyor. Devlet kuyruğu ile uğraşırken gövdesi yaşamaya devam ediyor. Bu nedenle verilen mücadeleyi yeterli bulmuyorum.

17-25 Aralık sonrası ilk dizaynı FETÖ ile zihniyet olarak pek de farkı olmayan başka cemaatler, özellikle Said Nursi kaynaklı olduklarını söyleyenler yaptı. Bugünkü hataların birçoğu da ilk başta yapılan yanlışlardan kaynaklanıyor. FETÖ aldığı darbe ile sendelemişken çözümlenecekken doğru kişiler doğru makamlarda değildi. Yani ilk düğme yanlış iliklenmişti."