İran Hüseyni Erbain -s- yürüyüşüne katılamayanlar Tahran’da yürüdüID:48419
Yayınlanma:
19 Eki 19

Bu yıl Irak’ta düzenlenen büyük Erbain yürüyüşüne katılma saadetine nail olmayan Tahranlı vatandaşlar başkentte İmam Hüseyin -s- meydanından kentin güneyinde yer alan Hz. Abdulazim -s- külliyesine doğru 17 kilometrelik mesafede yürüyüşe geçti.

IRNA’nın haberine göre, başkent Tahran’da İmam Hüseyin -s- meydanından kentin güneyinde yer alan Hz. Abdulazim -s- külliyesine doğru uzanan 17 kilometrelik mesafede yürüyüş devam ediyor.

Tahran Büyükşehir Belediye Başkanı Yardımcısı Muctaba Yezdani ise belediyenin 450 personeli ve 205 aracı yürüyüş kulvarı boyunca vatandaşlara hizmet sunduklarını açıkladı.

Bundan önce Perşembe günü de Tahranlı bazı İmam Hüseyin -s- aşıkları Hz. Abdulazim -s- külliyesine gelerek külliyeye temiz yapmıştı.

Kameri 20 Sefer 1441, İmam Hüseyin -s- ve vefakar arkadaşlarının Kerbela çölünde şehit düştükleri günün kırkıncı günüdür. Erbain olarak anılan bu günde yine geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl yine büyük Erbain yürüyüşü tüm ihtişamı ve her zamanki azameti ile düzenleniyor.