Filistin Yüzlerce Siyonist, Aksa'ya baskın düzenlediID:48468
Yayınlanma:
20 Eki 19

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Siyonist yerleşimciler bu sabah gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye başladı.

Kudüs'ten güvenilir kaynaklar, haberin alındığına kadar Mescid-i Aksa’ya en az 653 Siyonist yerleşimcinin girdiğini ve yerleşimcilerden bir grubun Er-Rahme Kapısı Namazgâhı önünde ayin yaptığını bildirdi.
Kaynaklar, işgal polisinin Mescid-i Aksa bekçilerinin baskın sırasında yerleşimcilere yaklaşmalarına ve ihlallere engel olmalarına izin vermediğini, bekçileri gözaltına almakla tehdit ettiğini söyledi.
Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin, Er-Rahme Kapısı Namazgâhı civarında bulunan Müslüman cemaate, Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verilen ve Es-Silsile Kapısı önünde nöbet tutan aktivistlere, saldırdığını kaydetti.
Fanatik Siyonistler'den oluşan sözde heykel örgütleri,  yerleşimcilere seslenerek, Çardaklar Bayramı’nın yedinci günü münasebetiyle bugün Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu.
İşgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimci sayısının ilerleyen saatlerde daha da arttığı ifade edildi./