Filistin Hamas ve İslami Cihat'tan mücadeleye devamID:48983
Yayınlanma:
02 Kas 19

Filistin İslami Cihat ve İslami Direniş Hareketi Hamas, şom Balfor bildirisinin onaylanması ve sonuçları ile Siyonist işgalci İsrail rejiminin Filistin topraklarında kurulmasından İngiltere'nin sorumlu olduğunu belirttiler.

Fars Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre Hamas bugün ve Balfor bildirisinin 102. Yıldönümü nedeni ile yayınladığı bildiride, İngiltere'nin bir asrı aşkın Filistin halkından Siyonist rejimin cinayetlerine dayandığı için özür dilemesi gerektiğini söyledi.
Filistin İslami Cihat Hareketi üyesi Nafız İzam bu bağlamda yaptığı açıklamada, şom Balfor bildirisinin Filistin halkının avare olmasına ve bu halka karşı sayısız cinayetin işlenmesine sebep olmasına rağmen Filistinlilerin asla mücadeleden el çekmeyeceğini ve düşmanın baskılarına ve haraç kesmesine teslim olmayacağını belirtti.
Balfor Deklarasyonu 2 Kasım 1917 tarihinde ve İngiltere devletinin destekleri sayesinde, sahte Siyonist rejimin kurulması ve Filistin topraklarının işgal edilerek Filistin halkının avare olması için ortam hazırladı./