İran Ayetullah Mekarim Şirazi: Tekfirci hareketler tüm beşeriyet için bir tehlikedirID:49021
Yayınlanma:
03 Kas 19

İslami İran'ın önde gelen taklit mercilerinden Ayetulah Mekarim Şirazi, tekfircilerin tüm beşeriyet için bir tehdit sayıldığını kaydettiği açıklamasında, terörizm tehlikesinin tüm dünyada hissedildiğini belirtti.

Ayetullah Mekarim Şirazi bugün Pazar İran batısında yer alan Senendec'de düzenlenen "Küresel istikbarın tekfirci ve radikal hareketleri desteklemekte rolü ve bunlarla mücadele yolları" adlı konferansa gönderdiği mesajda tekfircilerle mücadelede askeri, siyasi ve kültürel yolların önemine dikkat çekerek, şöyle dedi: kültürel yollar olmadan, askeri ve siyasi yollar sonuç vermez"ifadesini kullandı.

Ayetullah Mekarim Şirazi mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: tekfirci İslam gerçek İslamın ruhu ve cismi ile uyuşmaz, bu yüzden insanların bu fırkaya yönelmesinin önüne geçmek için bu fırkaların İslam'dan saptığı anlatılmalıdır.

Din alimleri ve yetkililerin el ele vererek, tekfircilerin İslam ve Müslümanlara karşı tehlikelerini aydınlatmaları gerektiğini kaydeden Ayetullah Mekarim Şirazi, İslam dininin rahmet dini ve tekfircilerin dini katliam ve tahrip etme dini olduğunu bildirdi.