Filistin Örgütlenmiş Katliamlar ve Terör Rejimi Siyonist İsrailID:49365
Yayınlanma:
14 Kas 19

Siyonist Rejim 12 kasım Salı günü sabah erken saatlerinde Gazze'ye yönelik planlı bir saldırıda " Filistin İslami Cihat Hareketi Komutanlarından Beha Ebul Ata'yı şehit düşürdü. Buna ilaveten Gazze Şeridi'nde 10 Filistinliyi daha şehit ederken birçoğunu da yaraladı.

Beha Ebul Ata suikastı ile  ilgili ilk konu, saldırıların planlı ve hedefli olması idi. Nitekim Siyonist elebaşlrından Binyamin Netanyahu yaptığı açıklamada, 10 gün önce tüm İsrail kabine üyelerinin Ebul Ata'ya yönelik suikasta onay verdiğini bildirdi. Bu yüzden bu terör saldırısı, Siyonist Rejim İsrail tarafından uygulanan bariz devlet terörizminin örneğidir. 

Bu husustaki ikinci konu ise Siyonist Rejim İsrail makamlarının Ebul Ata'nın şehit edilmesinin ardından bu alçak girişimi askeri bir girişim olarak tanıtmaya çalışmaları ve bu Filistinli direniş grupları komutanının silahlı bir çatışmada şehit düştüğünü göstermeye çalışmaları idi. 

Buna esasen kimi Siyonist İsrail medyası da Ebul Ata'ya yönelik suikast saldırıları kararının onun İsrail'e füze saldırılarında rolü olduğundan dolayı olduğunu iddia etti. Bu iddialar ise son haftalarda pratikte siyonistler ve Filistin direniş grupları arasında çatışmaların yaşanmadığı bir sırada öne sürüldü. Aslında bu iddia Filistinlilerin uluslararası kurumlara baş vurması ihtimaline karşı ortaya atıldı. 

Bu husustaki üçüncü nokta ise Ebul Ata'ya saldırının tam da Siyonist Rejim'de kabine oluşturma sürecinin çıkmaza girdiği bir sırada gerçekleştirilmesi idi. Buna ilaveten bu saldırı, Neftali Bennet'in Siyonist Rejim savaş bakanı olarak atanmasından iki gün sonra gerçekleşmesidir. Bu doğrultuda Filistinli ve İsrailli ortak temsilciler listesi lideri, Netanyahu'nun İsrail'de iktidarda kalmaya çalıştığını söyledi. 

Ebul Ata'nın şehit düşürülmesi hususundaki dördüncü nokta ise Siyonist Rejimin özellikle de son bir yılda Filistin direniş grupları aleyhinde geniş çaplı operasyonlar ve saldırıların bir sonuca varamayacağını anlamasıdır. Bu yüzden korsan rejim, aldığı yenilgileri telafi etmek için Filistinli komutanlar ve yetkililerine suikast düzenlemeye yönelmiştir. 

Bu doğrultuda İsrail'in Haartz gazetesi Ağustos 2018'deki raporunda İsrail'in Gazze Şeridi aleyhinde geniş çaplı askeri operasyonlar düzenlemek yerine bu kez Filistinli komutanlara suikast düzenlemek istediğini bildirdi.

Raporda İsrail ordusu ve Güvenlik Teşkilatının kararı ile böyle bir siyasetin uygulanması için zemin hazırlandığı bildirilmiştir. 

Bu husustaki beşinci nokta ise Ebul Ata'ya saldırının Siyonist Rejim için ağır sonuçlar doğuracağıdır. Filistinli müfrezeler ve tugayları komutanlarından Ebu Mücahit bu saldırı hakkında şöyle dedi:

"Ebul Ata'ya yönelik suikast ayrıca İslami Cihat Hareketi üst düzey makamlarından Ekrem El Acuzi'nin hedef alınması, Direnişe yeni bir savaşın açılması anlamına gelir.”

 Filistin İslami Cihat Hareketi iletişim bürosu sorumlusu ise şöyle dedi: "Filistin İslami Cihat Hareketi askeri kolları komutanlarından Ebul Ata'nın şehit düşürülmesi işgalci Siyonist Rejimin Filistinliler aleyhinde savaş açtığı anlamına gelir. "

Bu doğrultuda Direniş grupları bu cinayetin ardından yaklaşık 200 kadar füzeyi işgal edilmiş topraklara fırlattılar. Bu füzelerin isabet etmesi sonucunda ise 50'yi aşkın Siyonist yaralandı. Bu yüzden işgal topraklarındaki Siyonistler dehşete kapıldılar. Öyle ki işgal topraklarında 2014 yılının ardından ilk kez tüm okullar ve kamu merkezleri kapatıldı. Siyonist Rejim medyası ise 1 milyon öğrenci ve 80 bin kadar öğretmen ve üniversite hocasının, Direniş Güçleri saldırıları korkusundan evlerinden dışarı çıkamadıklarını bildirdi. 

Bu saldırı ve cinayet hususundaki son nokta da Filistin direniş gruplarının Ebul Ata'nın suikasta uğrayarak şehit düşürülmesine tepki göstermeleri ve Siyonist Rejim'e füzeli saldırılarını meşru savunma hakkı olarak nitelemeleri idi.

Meşru savunma hakkı Birleşmiş Milletler anlaşmasının 51'inci maddesinde vurgulanmıştır. Bu yüzden gelecek günlerde Filistin direniş grupları ve Siyonist Rejim arasında ağır çatışmaların yaşanacağı, bu çatışmaların da Siyonist rejimde yeni kabinenin kurulmasında etkili olacağı söylenebilir.