İran Ayetullah Araki: Müslümanların Vahdeti İslam Düşmanlarının İşine GelmiyorID:49857
Yayınlanma:
30 Kas 19

Uluslararası İslami Mezhepler Takrib Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhsin Araki, düşmanlar Müslümanların arasında ihtilaf yaratmaya çalıştığını belirterek, İslam dünyasının sorunlarının tek çözüm yol İslami devletler ve milletlerin arasında iş birliği ve dayanışma olduğunu vurguladı.

Ufa kentinde düzenlenen 5. Rusya ve İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye İslam ülkeleri arasında iş birliği konferansında konuşan Ayetullah Araki Suud rejiminin Yemen’de cinayetlerini ve bu ülkenin mazlum insanlarına katliam uygulamasını eleştirerek, Myanmar ve Keşmir’de mazlum insanların katledilmesi düşmanların İslam dünyasına karşı işledikleri  cinayetler olduğunu belirtti.

Siyonistler Filistinli kadınlara, çocuklara ve yaşlılara bile acımadığını kaydeden Ayetullah Araki, korsan İsrail rejimi ile tek mücadele yolu mazlum Filistin milletine destek vermekten ibaret olduğunu ifade etti.

Amerika sadece İslam dünyası değil, beşeriyetin de düşmanı olduğunu vurgulayan Ayetullah Araki, bugün İslam dünyası kaynağı ABD olan terör, şirret ve tekfir gibi türlü tehlikelerle karşı karşıya bulunduğunu kaydetti.

Amerika devletinin iktisadi terör ve yaptırım gibi diğer cinayetlerine işaret eden Ayetullah Araki, İslami İran barış ve sorunların çözme peşinde olduğunu, Amerika ise düşmanlık ve tefrika yaratmaya çalıştığını vurguladı.

İran ve Rusya’nın tekfirci IŞİD terör örgütü ile mücadelede iş birliğini takdir eden Ayetullah Araki, Rusya ve İslam dünyası arasındaki iş birliği stratejik olduğunu ifade etti.