Politika Cihangir İslam'dan Süleyman Soylu'ya cevapID:49918
Yayınlanma:
02 Ara 19

Bakan Süleyman Soylu, “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusunu cevaplandırmıştı. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Soylu'ya tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal 7'de gündemdeki konulara ilişkin açıklamada bulunmuştu.

Bakan Soylu'ya “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusu yöneltildi. Soylu, söz konusu soruya vermiş olduğu cevapta dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.

Soylu'nun “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusuna vermiş olduğu cevap şu şu şekildeydi:

"Çok basit. 15 Temmuz akşamını hep beraber hatırlayalım. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı yaşıyor değil mi? Yaşamama ihtimali var mıydı? Yani Cenab-ı Allah'ın bir takdiri bugün yaşıyor. Allah muhafaza o gün başka bir olayla karşı karşıya kalsaydık, bugün ne olurdu ve bugün kimler olurdu? Biz bir istihbarat örgütünden bahsediyoruz. Bir devleti teslim almaya çalışan bir örgütten bahsediyoruz. Türkiye'deki yargıyı, emniyeti, istihbaratı, Türk Silahlı Kuvvetlerini, radyoyu, medyayı, televizyonu, üniversiteleri hatta örgütlü tüm teşkilatların içine giren, hayatın bütün alanlarını etkilemeye çalışan, kimini insanlık maskesiyle, kimini sivil toplum örgütü maskesiyle, kimini elindeki yargı veya devletin birtakım güçleri vasıtasıyla etki altına almaya çalışan bir yapıdan bahsediyoruz. Bu yapının kendine ait bir aklı da var. Bu yapının içerisinde olanların tamamı bir somut belge üretmiş midir? Buna kimse 'Evet' diyemez. Belge üretenlerin tamamıyla ilgili 500 bini aşkın insanla ilgili adaletin ve mahkemenin karşısına çıkardık. Elbette ki güvenmeyeceğim. Herkes devletin içine girmek zorunda mı? Türkiye 15 Temmuz gibi bir darbeyle, bir terör eylemiyle karşı karşıya kalmış, devlet temkinli olmayacak mı? Her şeye Anayasa Mahkemesinin gözüyle bakıyor değilim, kimse kusura bakmasın. Belki onlar 15 Temmuz'u unutmuş, Türkiye'yi başka bir noktaya götürmek istiyor olabilirler. Ama biz 15 Temmuz'u unutmadık. Bırakın İçişleri Bakanı olarak bu ülkenin bir ferdi olarak unutmadık, unutamayız da, unutulamaz da 15 Temmuz."

CİHANGİR İSLAM'DAN SÜLEYMAN SOYLU'YA TEPKİ

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerine tepki gösterdi. 

“Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusuna cevap veren Soylu'ya tepki gösteren Cihangir İslam, "Türkiyemizde Anayasayı kaale almayan bir İçişleri Bakanı görevde. Kısaca “devlet biziz, başka kapıya” diyor. Devlet kadrolarında pervasızlık hiçbir dönemde böyle ayyuka çıkmamıştı." dedi.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın konuya dair sosyal medya hesabı aracılığıyla yapmış olduğu paylaşım şu şekilde:

 

Türkiyemizde Anayasayı kaale almayan bir İçişleri Bakanı görevde. Kısaca “devlet biziz, başka kapıya” diyor. Devlet kadrolarında pervasızlık hiçbir dönemde böyle ayyuka çıkmamıştı. Ülkemize hakkı ve adaleti elbirliği ile getireceğiz. Yakındır!

 

 

Türkiyemizde Anayasayı kaale almayan bir İçişleri Bakanı görevde. Kısaca “devlet biziz, başka kapıya” diyor. Devlet kadrolarında pervasızlık hiçbir dönemde böyle ayyuka çıkmamıştı.

Ülkemize hakkı ve adaleti elbirliği ile getireceğiz.

Yakındır! https://twitter.com/gokcegokcen142/status/1201396355673006080