Türkiye Demirtaş'ın anne ve babası kaza yaptıID:50114
Yayınlanma:
06 Ara 19

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın annesi Sadiye Demirtaş, babası Tahir Demirtaş ile iki kayınbiraderi ve eniştesinin de içinde bulunduğu araç Çorlu yakınlarında trafik kazası yaptı. Demirtaş'ı ziyarete giden yakınlarının hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Özkan Yalğı idaresindeki 34 ZN 6617 plakalı VIP minibüs, Avrupa Otoyolu Velimeşe mevkisinde, sağ arka lastiğinin patlaması sonucu bariyerlere çarptı. Kazada, Demirtaş’ın babası Tahir (73),  annesi Sadiye Demirtaş (67), kız kardeşi Şadiye Buluttekin (37), kayınbiraderleri Mehmet ve Süleyman Akkaya, eniştesi Fesih Türkmen ile Rami Tüarkmen, Tahir Elçi Yalğı ve Özkan Yalğı yaralandı. 

Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Aygül Demirtaş şu açıklamayı yaptı: “Ailem, görüş için Edirne Cezaevi’ne giderken trafik kazası geçirdi. Hastaneye kaldırıldılar. Sağlık durumları iyi. Müşahade altında tutuluyorlar.”

İçinde HDP Eş Genel Başkan Sezai Temelli ve Pervin Buldan’ın da yer aldığı partili heyet, Çorlu’ya giderek yaralıları ziyaret etti.