Hani "Adanmış Ömürler" vardırID:50894
Yayınlanma:
28 Ara 19

Fitne, ihanet, istismar ehline arz olunur.

Ömür neye fırsat verse, nereye kadarsa kısmet, tam oraya kadar. Sendelemeden!

Şartların tümüne... İhanetin, yorulmanın, kaçmanın.

Acıların her çeşidine... Bedensel, ruhsal...

Ali Cezini ve Abbas Palizdar bey'le dört yıl önce tanışmıştım. Cezini bey'in kolunu cephede kaybedişi, Abbas bey'in Halkın Münafıkları Örgütü'nün bedenine sıktığı 12 kurşunun soktuğu koma halinden uzunca süre sonra ancak çıktığı hikaye; insanı alıp götüren cinsten.

Asıl önemli olanı ise ateşli silahlarla girişilen mücadele sonrasında başlıyor. Cepheden gelen bu insanlar Devlet ve Topluma hizmetin ikinci sayfasını açıyorlar. Hikayenin bu kısmı çok değerli, zira ikisi de ağız birliği etmişcesine şöyle söylüyorlardı; "Cephe, cihadın kücüğüydü biz önce Allah'a sonra İmam'a söz vermiştik bu ülkeyi, şehidlerin pâk kanını, her cephede korumaya yemin etmiştik"

Cezini bey, girdiği Özgür İslam Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitiriyor. Yüksek Lisansını "Uluslararası İlişkiler" olarak yapıyor.Buradaki tezi ise “Batı Asya Barışı'nda Suriye’nin Rolü” başlığıylaydı. Bu tezi daha sonra kitap haline getiriliyor

Abbas Bey, Şehid Beheşti Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oluyor. ABD Californiya’da Doktorasını tamamlayıp ülkeye dönüyor. İslami Şura Meclisi’nin Araştırma- Geliştirme Komisyonunda yönetim kurulu üyeliğiyle göreve başlıyor. Daha sonra ise Sanayii Geliştirme Kurumu, Geleneksel Sporları Geliştirme Kurumu, Muhammedi İslam’ı Yüceltme Kurumu adlı kurumlarda da aktif olarak hizmet ediyor.

Cezini bey bu kez başka bir arkadaşıyla namaz kıldıkları fotoğrafı geçen gün özelden gönderdi bana. Küçük bir not yazmıştı. Cephe yoldaşlarıyla birlikte tüm gayretleriyle hâlâ ülke için çalışıyorlar. Düşmandan az uyuyorlar.

Fitne, ihanet, istismar ehline arz olunur.