Zeynebi Kadınlar Kıyama DurduID:50979
Yayınlanma:
01 Oca 20

Dün Amerika Fitne yuvası Irak'ta ateşe verilirken Zeynebi kadınlar taş taşıyorlardı. Şeytanı taşlıyorlardı.

Miladi yılın son günü, Ehl-i Beyt Mektebi adına, Direniş adına, Hz Zeynep adına dün daha bir anlamlıydı.

1- İran ve Türkiye'nin, toplumların inanç ve kültürlerinin birbirlerine birinci elden doğru ve doluca anlatılması, yapılabilecek alanlarda işbirliğinin artırılması, İslam düşmanlığına karşı el birleştirmesi başlıklarını taşıyan antlaşmalar, ülkemizdeki kötülük ehlini rahatsız etti. 

FETÖ'nün ruhunu, geçmişini, karekterini şimdi artık daha iyi anladığımız için tepkiler hemen onu hatırlattı. O da sevmezdi bu işleri... İran-Türkiye denkleminin bölgede hangi taşları yerinden oynatacağını iyi bilenlerdendi.

Allah var, ahmak değildiler ve hem tarihi hem de geleceği iyi okuyorlardı. Dün onun ruhunu çağıranların çoğu holigan türlerdi, ne yaptıklarını bilmeyen... Kripto eller arkadaydı. İsrail- ABD finanslı komutlar, ucuza kiraladıkları ellerle yapıyordu işini. (Saf / Ahmak'ların bir çoğu şimdilerde çok duyduğumuz; "tanımıyordum, safça inanmıştım" sözlerini gelecekte bunlar için de diyecektir, kim bilir?!)

2- Direniş, bir kültür! Sadece eline aldığı ateşli silahlarla kaim değil. Burada zaman zaman dile getirmeye çalıştığımız "4. Nesil Savaş Stratejisi"ni görmüş, karşılığına iyi hazırlanmış, artık sadece ülke sınırları içinde değil, ABD neredeyse orada olmaya odaklı bir Antiemperyalist Halk Hareketi.

Kaç zaman önce ABD'nin, Direnişin Irak kolu olan Haşdi Şaabi'yi, IŞİD projesine ölümcül darbeler vurmasından, Irak petrollerini çalmasına engel olmasından kaynaklı, "ortadan kaldırma" stratejisi olduğu biliniyordu.

Bunun için önce "yumuşak savaş"ı seçti. Hükumet, Kürtler, Irak'lı aşiretler, Şii Guruplar (ki, en önemlisi Mukta'da Sadr) nezdinde diplomasi, rüşvet ve tehdit stratejisi uyguladı, olmadı.

Geçtiğimiz günlerde tansiyonu yükseltmek, yoksulluk-yolsuzluk pankartı açarak, halkın sokağa çıkmasını sağlayarak içlerine profesyonel olarak yetiştirilmiş ve adına "joker" denen adamlarını sokarak, masum gibi başlayan halk isteklerinin yönünü Direniş değerlerine saldırıya dönüştürme stratejisini uyguladı.

Amacı, Haşdi Şaabi bürolarını yaktırıp, Direnişle halkı karşı karşıya getirmek! (Bunu 1990-2000 yıllarında Lübnan'da da denedi. Hizbullah'ın silahını elinden almak için halkı kışkırtıyordu ki, "bak silahını halka karşı kullanıyor" gerekçesiyle elinden alsın.)

Hatta bu konu, istendiği gibi gitmeyince bir el daha yükseltip, Basra ve diğer şehirlerde İran Konsolosluklarına yöneldi. Direniş, neyin ne olduğunu biliyordu, zira düşmanını çok çok iyi tanıyordu. 

Bekledi... Gizletiyor ama dün aslında ABD çok ciddi bir şamar yedi. Bütün ülkelerde sefaretleri çok özel korunan ABD, Haşdi Şaabi güçlerine yönelik saldırının karşılığını karizmasını çizen, toplumsal belleklerde "çok çok güçlü" imajına büyük çizik olarak aldı. Ahmak dostlar bilmese de, stratejik akıllar bunun ne olduğunu iyi not ettiler.

ABD, artık kaç zamandır kendi askerleriyle savaşamıyordu, vekalet savaşları stratejisine geçmişti. Şimdi oradan da dönecek! Bu topraklardan kovuluyor.

Dün milattı! Kasım Süleymani ve adı bilinmeyen, en az kendi kadar değerli arkadaşlarının görünmeyen çalışmaları, görünenin epey ötesinde. Bazen günlük düşen fotoğraflarına bir bakın, bir yılda bir kaç yıl yaşlanıyorlar. Rabbim ömürlerine bereket versin.

3- Hz. Zeynep(sa), Sultan-ı Embiya(saa)'nın torunudur. Ali(as)'ın kızıdır. Fatıma(sa)'nın kızıdır. Huseyn(as) bacısıdır... Ama O, bunların ötesindedir; Zeynep, Zeynep'tir! (Ali Şeriati'nin ruhu şad olsun...)

Dün Amerika Fitne yuvası Irak'ta ateşe verilirken Zeynebi kadınlar taş taşıyorlardı. Şeytanı taşlıyorlardı.
Zeyneb(sa)'nin doğum günü adına bundan daha güzel bir doğum günü kutlaması olabilir miydi?

Ve son duamız Seyyidimize (Hasan Nasrallah) olsun. Zira o ümmete müjdelemişti: 

YENİLGİLER DÖNEMİ KAPANDI!