Ortadoğu Şehit Mühendis Necef’te toprağa verildiID:51250
Yayınlanma:
08 Oca 20

Irak Haşdi Şabi Komutanı şehit Ebu Mehdi Mühendis’in naaşı Irak halkının kahrolsun Amerika sloganlarıyla Necef kentinde toprağa verildi.

Irak halkı bugün Necef kentinde düzenlenen törenle direniş şehidi Ebu Mehdi Mühendis’in naaşını dünya Müslümanlarının birinci İmam’ı Hz. Ali’nin -s- mutahhar türbesinin civarında toprağa verdi.

Şehit Mühendis’in silah arkadaşları ve ailesi Haşdi Şabi hareketinin komutanını kahrolsun Amerika, kahrolsun İsrail sloganları ile son yolculuğuna uğurladı ve Mühendis’in ve Kudüs Gücü Komutanı General Süleymeni’nin intikamı için yemin etti.

Şehit Ebu Mehdi Mühendis’in cenaze törenine ağır üzüntü hakim olmasına rağmen, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun Amerika’nın Irak’taki en büyük askeri üssünü füze yağmuruna tuttuğu haberi açıklanması Irak halkı ve şehidin silah arkadaşlarının yüreklerini bir nebze olsun teselli etti.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu bu sabah Amerika’nın Irak’ta Aynul Esed askeri üssüne onlarca balistik füze ile saldırarak ABD terör ordusunun şehit Süleymani suikastine kesin cevap verdi.