Yazarlar İran Füzeleri ABD Ütopyasını Yerle Bir EttiID:51298
Yayınlanma:
10 Oca 20

Buyurun siz ABD’ye daha büyük bir darbe vurun.Bunu şehid Kasım Süleymani için değil, bunu Guantanamo için, Ebugureyb için, Afganistan için, Libya için, Mısır için, ihvan için, Mursi için, Seyyid kutup için, Kudüs için, Filistin için, Ahmed Yasin için, vurulan çocuklar için, adaleti tesis etmek için, zalimden hesap sormak için, kısas için, Mescidi Aksa için, devletine sahip çıkmak için, ABD üslerini bölgeden çıkarmak için, suikastların önünü kapatmak için, terörü bitirmek için, darbeleri önlemek için, yeniden dünyada söz sahibi olmak için, vatan ve millet için, demokrasi ve cumhuriyet için, İslam ve Kur an için, peygamber ve Allah için…

Kasım Süleymani’nin şahadetinden sonra İran İslam cumhuriyetin (kendileri gibi) sessiz kalacağını, kabuğuna çekileceğini zanneden pısırık ruhlular, misyoner lobileri Nehrevan’dan ötürü kuyruk acıları olanlar, cübbeli hahamlar Hayber’in sesi tayfaları İslam Cumhuriyeti’nin Kasım Süleymani’nin şehid olduğu saatte el Esed ve Erbil üssünü yerle bir etmesiyle hayal kırıklığına uğradılar. Yerle bir olan sadece iki üs değildi, yerle bir olan ABD ütopyasıydı.

Nasıl hayal kırıklığına uğramasınlar ki ABD dünyanın jandarması idi, istediği ülkede darbe yapıyor. İstediği ülkeyi işgal ediyor. İstediği yere üsler kuruyor. İstediği ülkeye ambargo uyguluyor. İstediği ülkelerde suikastlar yapıyor. İstediği hükümeti deviriyor. İstediğini hükümet yapıyor. İstediği hükümetleri diktatör ilan ediyor. İstediği diktatörleri ABD de ağırlayıp destekliyor.  İstediği teröristi halk kahramanı ilan ediyor. İstediği halk kahramanlarını terörist ilan ediyor. İstediğine istediğini yapıyor. İstediğine istediğini yaptırıyor. Hiçbir güç onu durduramıyor. Hiçbir güç hesap soramıyor.

Dünyanın hemen hemen her yerinde karakolları var. Birçok ülkenin başında kuklaları, muazzam silahları, misyoner şeyhleri, âlimleri, güçlü medyası, emrine amade baronlar, her kuruma sızmış milisleri olan ABD’ ye karşı sadece tek bir İslam ülkesi direniyor.

Kırk yaşında olup, doğduğu günden beri ambargo altında olan, sekiz yıl Saddam ile savaşan, kırk yıldır istinasız tüm Filistin direnişine milli gelirinden pay ayırıp, her türlü desteği sağlayan, Lübnan’ı ayakta tutan, Yemen direnişini donatan, yedi yıldır Suriye ve Irak’ta onlarca ülkenin istihbarat birimlerine, lejyonerlerine karşı mücadele eden, kırk yaşındaki bir devlet nasıl olurda daha şehidlerin definleri yapılmadan ABD’nin üslerini karadan karaya füzelerle yerle bir edebilir? Koca ABD’ye kim meydan okuyabilir? 

Beyinler donmuş 

Nayır

Nolamaz

Nimkansız

İslam tarihini yüzeysel okuyup, kuranı duvarlardaki kılıflara hapsetmiş İslam’ı makam ve menfaatin basamağı yapmış, peygamberin mücadeleci kimliğini sakal cübbe arasına sıkıştırmış, Ehli Beyti’ni bir kenara bırakıp elbisesine sarılmış, Resulullah’ın evladı İmam Hüseyni’nin mızraklara takılmış başı yerine sakala sarılmış Emevilerin ve saltanat aracı olarak kullandığı hak dini Emeviler’den kat kat fazla derecede menfaat aracı kılmış olanlar, İslam’ı cübbe sarık ve misvaktan ibaret sananlar, Allah’ın ayetlerini az bir pahaya satanlar elbette hayret edeceklerdi.

Buraya kadar her şey normal, anormal olan dünyanın tek süper gücü olan ABD’den şehidini defnetmeden önce intikam alan, başka ülke sınırları içinde olan iki üssü yerle bir eden İslami İran’ı tebrik ve takdir etmek yerine bilinçli olarak çarpıtmaya, saptırmaya ve bu izzetli tokadı itibarsızlaştırma çalışması…

Sıradan bir olaymış gibi gören ve at gözlüklerini çıkarmayan İslamcı kesimin kendilerine yapılmış bir saldırı gibi görmeleri, katil Trump’la aynı üslubu kullanmaları, olabildiğince intikam darbesini basitleştirmek, hatta ondan daha fazla ileri gidebiliyorlar.

Trump’ın açıklamalarını vahyi gibi görüp, onun her sözüne itibar ettiler. İran’ın tansiyonu düşürmek için ABD’nin göz yumduğu, dolayısıyla danışıklı bir hareket olarak mesnetsiz iddialarla ABD’nin şerefini beş para eden darbeyi görmezden gelmeleridir. Kimbilir belki de İran’ın yerle bir ettiği ABD üsleri için yas tutuyorlardır…

İslam cumhuriyetinin 80 ölü 200’ün üzerinde yaralı var beyanını teğet geçip, kumarbaz Trump’ın ölü yok beyanına sarılan ya içimizdeki cübbeli hempırlardır,  ya da Hayber’in, Hayfa’nın münadileridir.

Şehid Kasım’ın postalları bile ABD askerlerinin cesetlerinden değerlidir. bunu bir kenara koyarak diyoruz ki; madem yapılan saldırı sizi tatmin etmedi, buyurun siz ABD’ye daha büyük bir darbe vurun.

Bunu şehid Kasım Süleymani için değil, bunu Guantanamo için, Ebugureyb için, Afganistan için, Libya için, Mısır için, ihvan için, Mursi için, Seyyid kutup için, Kudüs için, Filistin için, Ahmed Yasin için, vurulan çocuklar için, adaleti tesis etmek için, zalimden hesap sormak için, kısas için, Mescidi Aksa için, devletine sahip çıkmak için, ABD üslerini bölgeden çıkarmak için, suikastların önünü kapatmak için, terörü bitirmek için, darbeleri önlemek için, yeniden dünyada söz sahibi olmak için, vatan ve millet için, demokrasi ve cumhuriyet için, İslam ve Kur an için, peygamber ve Allah için…                                                                                                       

Sizin için ne önemli ise onun için yapın. Ama yapmazsınız, yapamazsınız. Siz Amerikan menşeli bir sineğin kanadına dokunamazsınız.

Bari Susun diyeceğim, susamazsınız çünkü siz kurgulanmış robotlarsınız. Siz ABD’de fenafil olanlarsınız. siz ABD’nin içimizdeki cübbeli hempırlarısınız. Siz Hayber’in Hayfa’nın sesisiniz. Siz incirlik, kürecik, kiseciksiniz.   

Siz el Udeyd, el Ezrakel Zafrasınız, siz ABD’li olmayan ABEDELİLERsiniz.