Filistin HAMAS: 'Allah şahittir İran bizden direniş dışında hiç bir şey istemedi'ID:51364
Yayınlanma:
11 Oca 20

Küresel terörün hedef aldığı Şehid Kasım Süleymani'ye yönelik yapılan eleştirilere tepkiler gelmeye devam ediyor. Bazı kesimlerin Süleymani için yoğun bir karalama kampanyası yürütme çabasında olduğunu belirten Hamas Liderlerinden Zahar; İran Filistin'i hiçbir karşılık beklemeden desteklemektedir, dedi.

HAMAS liderlerinden Mahmut Ez Zehar, şehit Kasım Süleymani'nin yüce makamına ve Filistin davasında yaptığı ihlaslı çalışmalarına dikkat çekerek, İran'ın Hamas'tan direnişin dışında hiçbir şey istemediğini söyledi.

Qodsna'nın haberine göre, El Meyadin televizyonuna konuşan Mahmut Ez Zahar, 'İran ile HAMAS arasındaki ilişkiler 1991 yılında başladı ve Siyonist rejimin Hamas liderlerini Mercuzzuhur'a sürdüğü dönemde İran bize bir heyet göndererek yardım teklifinde bulundu' dedi.

Şehit Kasım Süleymani ile defalarca görüştüğünü belirten Zehar şunları ifade etti: 'General Süleymani Hamas'ın ifa ettiği rolü çok önemsiyordu.

Kasım Süleymani Filistin davasına hizmet etti ve halisane yardım etti. Hamas'ın, Kudüs Ordusunun yeni komutanı İsmail Kaani'den Hamas ile Kudüs Gücü arasındaki ilişkinin devam etmesini istemesi mantıklıdır.

İran Filistin'i hiçbir karşılık beklemeden desteklemektedir.'