ABD Pelosi: Trump yeniden Başkan olamazID:51446
Yayınlanma:
13 Oca 20

ABD temsilciler meclisi Başkanı Nancy Pelosi ABD Başkanı Donald Trump hakkında gensoru süreci devam edeceğini, gensoru önergesi senatoya gönderileceğini, Trump 2021 yılında artık Amerika’nın yeni Başkanı olamayacağını belirtti.

ABC kanalına konuşan temsilciler meclisi Başkanı Pelosi, bundan başka demokrat temsilciler büyük ihtimalle 2020 başkanlık seçimlerinden önce gensoru önergesini gerçekleştirerek Trump’ı beyaz saraydan atacaklarını ve Trump ebediyen azledilmiş olacağını vurguladı.

Pelosi, temsilciler meclisi bu hafta Trump hakkında onayladığı gensoru önergesini senatoya göndereceğini belirterek bu bağlamda Salı günü demokrat partisindeki arkadaşları ile istişare oturumu düzenleyeceğini kaydetti.

Pelosi, Trump hakkında gensoru önergesinin senatoya göndermekte yaşanan gecikme, Amerikalı seçmenleri bilgilendirmeye yardımcı olmayı amaçladığını ifade etti.

ABD temsilciler meclisi 18 Aralık 2019’da tarihî bir oylamada ABD Başkanı Donald Trump hakkında iki suçtan ötürü gensoru verilmesini onayladı.

Bu süreç Trump Ukrayna Cumhurbaşkanı Vlodimir Zelenski’ye 2020 başkanlık seçimlerinde muhtemel rakibi Jeo Biden ve oğlunu fişlemesi için baskı uyguladığı ifşa edilmesinden sonra başladı.