Süleymani bir bilinç oluşturdu bu coğrafyada; Ümmet ve DirenişID:51495
Yayınlanma:
14 Oca 20

"15 Temmuz'da Amerika'yı başarısız kılmak için Türkiye'de. İsrail işgal etmesin diye Lübnan'da, Amerika talan etmesin diye Irak'ta. Suud kanını emmesin diye Yemen'de mücadele ediyorlar. Antiemperyalist, halkçı ve ezilenden yana tavır koyuyorlar."

Aşağılanmış, hakkını gasp edene karşı dik durma iradesi elinden alınmış, kendisini köleleştirme amacındaki güç merkezine isyan edememiş bir halklar yığını; Emperyalizmin varlık sebebidir.

Bu, sömürü kaynakları bitene kadar, stratejik önem devam edene kadar devam etmelidir ki; hırsız yakalanmasın!

Halklar; "Düşmanımız güçlüdür ve biz karşı çıkamayız! Razı olmayıp da ne yapalım?!" diyerek birbirlerini güçsüzleştirirler.

Kürt öldürülünce Türk, Arap öldürülünce Fars sevinir. Tersine de böyledir. Ancak kimse Amerika'da kaç ırk olduğunu, İsrail'de kaç mezhep olduğunu sorgulamaz.

Hacı Kasım Süleymani ve onunla aynı duygudaşlıktaki irade, (ki, biz buna Direniş Cephesi diyoruz) yarım asıra yakın bir zamandır bu coğrafyada bir bilinç oluşturmaya çalışıyor. 

Asıl düşmanın planlarını bozmaya odaklı strateji geliştiriyor. Bizim topraklarımız olan bu coğrafyayı karış karış dolaşıyor, ilmek ilmek işliyor. 

Amaçları, sömürücüleri topraklarımızdan söküp atmak, bu coğrafyayı murdar ellerden temizlemek!

15 Temmuz'da Amerika'yı başarısız kılmak için Türkiye'de. İsrail işgal etmesin diye Lübnan'da, Amerika talan etmesin diye Irak'ta. Suud kanını emmesin diye Yemen'de mücadele ediyorlar. Antiemperyalist, halkçı ve ezilenden yana tavır koyuyorlar.

Bu mücadelede karşılarında düşmandan önce hain beliriyor. Kişilik bozukluğunun en tavan hali, vatan hainliğidir. Vatan, kardeşlerimizle yaşadığımız topraklardır. 

Hain, bu vatan coğrafyasında çoktur, temel problemdir. Varlığı, düşmanın işinin kolaylık sebebidir. O yüzden düşman tarafından sevilendir, kollanan, el üstünde tutulandır.

 Hain, onurlu insana sorun'dur. Bize ait olan bu coğrafyada yaşadığımız acılar, döktüğümüz gözyaşlarında onun payı büyüktür!

Hacı Kasım, bu coğrafyamızın neredeyse tamamında ayak izi olan... Bir şahıs olarak yok belki artık. Şahsiyet olarak milyonlarca düşman ve hain'le savaşta dost'la mevzi de..