Filistin Terör rejimi İsrail, İslami Cihad Örgütü'nün Gazze ve Suriye'deki mevzilerine hava saldırısı düzenlediID:53014
Yayınlanma:
24 Şub 20

İşgal rejimi ordusu, 'atılan roketlere karşılık olarak' Gazze'de ve Suriye'deki Filistin İslami Cihat Örgütü mevzilerine hava saldırıları düzenlediğini duyurdu.

Siyonist İsrail ordusu, örgütün Şam'ın güneyindeki ve Gazze Şeridi'ndeki mevzilerinin hedef alındığını söyledi.
 
Suriye resmi haber ajansından yapılan açıklamada da, Filistin'in işgal altındaki bölgeden atılan füzelerin çoğunun hava savunma sistemiyle düşürüldüğü belirtildi.
 
Sağlık yetkilileri Gazze'de dört kişinin yaralandığını duyurdu. Pazar günü, Gazze Şeridi'nden İsrail'in işgali altında bulunan güneyine en az 20 roket fırlatılmıştı.
 
Siyonist İsrail ordusu Suriye ve Gazze'ye yönelik hava saldırılarını roket atışlarına karşılık yaptıklarını duyurdu. Karşılıklı atışlar sonucu can kaybı yaşanmadı.
 
Gerilim Pazar sabahı, Terör rejimi İsrail'in Filistin İslami Cihat Örgütü'nün bir üyesini Gazze Şeridi'nde öldürdüklerini duyurmasıyla başladı.
 
Siyonist İsrail ordusu, öldürdükleri kişinin 'sınır hattına bomba yerleştirmeye çalıştığını' iddia etti.
 
Irkçı İsrail, Gazze Şeridi'nden en az 20 roket fırlatıldığını söyledi.
 
Sınırda öldürülen kişinin cesedinin, İsrail ordusuna ait bir buldozerle taşınırken çekildiği görülen videoların sosyal medyaya düşmesi gerilimi tırmandırdı.
 
Görüntülerin yayılmasından sonra bazı Filistinli direnişçiler 'intikam' çağrısında bulundu ve Gazze Şeridi'nden  roket atıldı.
 
Roket atışlarını İran destekli İslami Cihat Örgütü üstlendi ve saldırının 'bir savaşçılarının Gazze Şeridi'nde öldürülmesine karşılık olduğunu' söyledi.
 
Geçen yıl Kasım ayında siyonit İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırısında örgütün üst düzey bir komutanının öldürülmesi karşılıklı çatışmaların alevlendirmişti.