Gündem Türkler ile Kürtlerin Barışı Trump'ın Direktifi İle mi Olacak?ID:54480
Yayınlanma:
25 Mar 20

Kumarbaz Trump'ın dikiş tutmayan Kürt politikası şekilden şekile giriyor. "Kürt dostuyum" diyen Trump, her defasında Kürtleri yarı yolda bırakıyor. Destek veriyor gibi görünse de, sadece çıkarları için kullanmaktan imtina etmiyor. Türkiye ile Kürtleri barıştırmak için çaba gösterdiği görüntüsünü verse de, fırsat bulduğu anda iki halkı bir birine düşürmektedir. Kürt kartını yeniden açan Trump, 'Bana bir iyilik yapın, Kürtlerle barışın' çağrısında bulundu.

Her fırsatta Kürtleri yarı yolda bırakan ABD Başkanı Trump, Türkiye'ye 'Kürtlerle anlaşma imzalayın, barışın' dediğini söyledi

ABD Başkanı Donald Trump, Fox News sunucusu Bill Hemmer'a koronavirüs (Covid-19) salgını olmak üzere bir dizi gündem başlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Trump, röportajın bir kısmında Kuzey Suriye harekatı sırasında, Türkiye'den "Bana bir iyilik yapın. Kürtlerle anlaşma imzalayın, barışın" diyerek barış talebinde bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan "Türkiye'yi seven biri" diye bahseden Trump, hem Erdoğan'ın hem de Kürtlerin başta bu talebi kabul etmediğini belirtti. Trump, tarafların sonrasında anlaşma imzaladığını kaydetti.

Kürtleri defalarca yarı yolda bırakmasına rağmen, Kürtlerin hala Trump'ın söylemlerine kanması ve umut tazelemesi ise, Kürtler için onur kırıcı. Ancak Kürtler bunun ne kadar farkında!