Sağlık "Biri tuz yerine korona virüs uzatabilir"ID:56189
Yayınlanma:
26 Nis 20

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla iftar konusunda uyarıda bulundu. Bakan Koca, "Biri tuz yerine Korona virüs uzatabilir. Kalabalık iftarları gelecek yıl yapalım. Hayırlı iftarlar" diye yazdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'yi etkisi altına alan korona virüse karşı ilk günden bu yana yaptığı sosyal mesafe ve izolasyon uyarılarına bir yenisini daha ekledi. İnsanların sadece dışarıda dolaşırken sosyal mesafeye uymasının yetmeyeceğinin altını her fırsatta çizen Koca, sık sık sosyal izolasyona dikkat çekerek, bireylerin evlerinde dahi dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Türkiye'nin 'iftar' yapmasından dolayı da daha önce uyarılarda bulunan Koca, bu Ramazan'da insanlarla iç içe olmayıp, gelecek Ramazan'a kadar sabretmelerini istedi.

Resmi Twitter hesabından bu konu hakkında bir paylaşımda bulunan Koca, "Biri tuz yerine Korona virüs uzatabilir. Kalabalık iftarları gelecek yıl yapalım. Hayırlı iftarlar" diye yazdı.

 

 

Biri tuz yerine Koronavirüs uzatabilir. Kalabalık iftarları gelecek yıl yapalım. Hayırlı iftarlar.

Resmi Twitter'da görüntüle