Yemen Avrupa Yetim-Der'den Yemenli mazlumlara iftar yemeğiID:56651
Yayınlanma:
05 May 20

Avrupa Yetim-Der, kıtlık, açlık ve bulaşıcı hastalıkların yanı sıra saldırı ve bombardıman sonucu her gün ölümlerin yaşandığı mazlum coğrafya Yemen’de Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemeği ikramında bulunuldu.

Ramazan ayı projelerini aralıksız sürdüren Uluslararası İnsani Yardım Derneği Avrupa Yetim-Der, Yemen'e yönelik gerçekleştirdiği İftar ve Sahur için Gıda Kolisi desteğinin yanı sıra İftar Yemekleri de vermeye başladı.

Hayırseverlerin yaptıkları bağışlarla Yemen'de binlerce aileye ve onbinlerce mağdura umut olan Avrupa Yetim-Der, İnsani Yardım bağlamında Yemen'e yönelik gıda, sağlık, ramazan ve diğer projelerini sürdürüyor.

Koronavirüsten tedbirlerinden dolayı toplu iftar yemeği organizasyonu yapılamazken, iftar yemeği dağıtımı yapılan bölgede, yemek saklama kabı, tabağı ve diğer malzemelerinin ambargo ve savaş sonucu olmayışından dolayı evlere servis ancak poşetlerle gerçekleştirildi.

Ramazan ayından dolayı Dünya genelindeki binlerce Yetim ve ihtiyaç sahibine gıda ve hijyen ürünlerinden oluşan Ramazan Kolileri ulaştıran Avrupa Yetim-Der, hayırseverlerin bağışlarıyla Yemen’de mülteci duruma düşmüş yüzlerce aileyi sevindirmişti.

Öte yandan, Yemen’de insani krizin başladığı günden bu yana Yetim ve mağdurlara yönelik yardımlarda bulunan Avrupa Yetim-Der, çeşitli insani yardım organizasyonları ile Yemen’de binlerce ihtiyaç sahibine yardımda bulunmayı başarmıştı. Avrupa Yetim-der'den yapılan açıklamada, 5 yıldır süren savaşın ve kuşatmanın mağduru olan Yemen halkına yapılan bu yardımda emeği geçen ve hayırda bulunan hayırseverlere teşekkür edildi. (Hürseda Haber)

Ramazan ayında Yetim ve ihtiyaç sahiplerine yönelik Avrupa Yetim-Der tarafından yapılan yardım görüntülerine kuruma ait sosyal medya hesapları üzerinden güncel şekilde ulaşılabiliyor.

https://avrupayetimder.com/spende/index.php?lang=tr

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC: SKLODE66XXX
Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com
info@avrupayetimder.com
Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19

Sosyal Medya
Facebbook:
https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:
https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:
https://twitter.com/AvrupaYetimder