Gündem Dilipak’tan ak trollere: Aşağılık adamlar…ID:57317
Yayınlanma:
21 May 20

AKP'li troll hesapların Twitterdaki kavgaları sosyal medyanın gündemine oturdu. AKP'ye yakınlığıyla bilinen Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, trol hesaplar için aşağılık adamlar yorumunda bulundu.

Siyasi propaganda ve kamuoyu oluşturmak için sosyal medyanın etkili bir mecra olduğu biliniyor. Öyle ki parti menfaati için kamuoyu oluşturan ve manipülasyon yapıp mahlas isim kullanan troll hesapların, siyasi partiler tarafından bizzat yönlendirildiği öne sürülmüştü.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve iktidarı destekleyen paylaşımlarda bulunan Recep Terzi ile Marginale isimli hesabın arasında geçen tartışma dikkat çekti.

Recep Terzi,  Marginale isimli hesabın bir bakanın emri ile hareket ettiğini, bir ofis tarafından yönetildiğini iddia etti.

İlgili haber: AKP’li troller birbirine girdi… Berat Albayrak’a dikkat çeken suçlama

AŞAĞILIK ADAMLAR

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, sosyal medyanın gündemine oturan trollerin birbirlerini ifşa etmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Troller için aşağılık adamlar diyen Dilipak,”Troller savaşının ortaya çıkarttığı gerçek şu, yönetenler ve yönetilenler için bu iş onların iki cihanda da utancı olacak. Bu aşağılık adamlar, yarın rüzgar tersine esince hemen efendilerini satarlar” ifadelerini kullandı.