Yeni koronavirusu gizli bir şekilde yıllardır aramızda dolaşıyorID:57331
Yayınlanma:
21 May 20

SARS-CoV-2'nin Aralık 2019'dan beri yayılması bir salgın haline geldi ve insan toplumunun birçok yönünü etkiledi.

Burada SARS-CoV-2'nin genetik varyasyonunu ve bununla ilişkili koronavirüsü analiz ettik ve intergenomik rekombinasyon kanıtını bulduk.

Mutasyonel sapmanın düzeltilmesinden sonra 2/23/2020 itibarıyla 137 SARS-CoV-2 genomunun analizi, virüsün son kökeniyle tutarlı olan hem eşanlamlı hem de eşzamanlı olmayan bölgelerde düşük frekanslı mutasyonların aşırı olduğunu ortaya koydu.

SARS-CoV için 2003'teki kısa salgısında daha önce bildirilen uyarlanabilir evrimin aksine, SARS-CoV-2 genomları analizimiz seçimde gevşeme belirtileri göstermektedir.

SARS-CoV-2 ve pangolin'den bir dizi arasındaki başak reseptörü bağlanma alanının dizi benzerliği muhtemelen eski bir intergenomik introgresyondan kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle, SARS-CoV-2, yakın zamanda fark edilmeden önce yıllar boyunca insanlar içinde şifreli olarak dolaşmış olabilir.

 Evrimsel yolunu izlemek ve etkili yayılma için gerekli kritik adımları ortaya çıkarmak için erken salgın ve hastane arşivlerinden elde edilen verilere ihtiyaç vardır. İki mutasyon, orf8 proteininde 84S ve orf3 proteininde 251V, insan müdahalesiyle tesadüfen meydana geldi.

84S ilk olarak 1/5/2020'de ortaya çıktı ve 1/han/2020 civarında Wuhan'ın kilitlenmesi olan bir platoya ulaştı.

251V 1/21/2020 tarihinde ortaya çıktı ve frekansını hızla artırdı.

Bu nedenle, bu mutasyonların enfektivite üzerindeki rollerinin açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.

Çin'den toplanan SARS-CoV-2'nin genetik çeşitliliği, dünyanın geri kalanından türetilenlerden iki kat daha fazladır.

Ek olarak, ağ analizinde, Wuhan şehrinden toplanan haplotipler iç mekândaydı ve her ikisi de cov-19 salgınının Çin'den kaynaklandığı gözlemiyle tutarlı olan daha mutasyonel bağlantılara sahiptir.

Yeni koronavirusu gizli bir şekilde yıllardır aramızda dolaşıyor olabilir genetik analizler bunu gösteriyor.